Home / Inne / Intensywna końcówka roku Piotra Biesiekirskiego

Intensywna końcówka roku Piotra Biesiekirskiego

Choć od ostatniego wyścigu sezonu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 minęły już prawie dwa miesiące, Piotr Biesiekirski ma za sobą bardzo intensywną końcówkę roku, podczas której spędził sporo czasu na torze. 

Dwa tygodnie po ostatnich zmaganiach tego sezonu 21-latek potwierdził, że w przyszłym roku ponownie wystartuje w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. Tym razem z barwach ekipy Fau55 Euvic Racing, prowadzonej przez byłego wicemistrza świata, Hectora Faubela.

Od tego czasu jedyny Polak w stawce ME Moto2 intensywnie trenował zarówno na dużych, jak i małych motocyklach, razem z innymi podopiecznymi Faubela, w tym z mistrzem Europy i zawodnikiem MŚ Moto2, Ferminem Aldeguerem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Świąteczną przerwę Biesiekirski spędzi w Polsce, ale na początku roku wróci do Hiszpanii, aby kontynuować treningi i przygotowania do sezonu 2023. Pierwsza runda mistrzostw Europy Moto2 odbędzie się na początku maja w portugalskim Estoril.

„Choć sezon 2022 już dawno się zakończył, to jednak ostatnie tygodnie były dla mnie intensywne jak nigdy – mówi Piotr Biesiekirski. – Razem z Hectorem i innymi jego podopiecznymi trenowaliśmy zarówno na dużych, jak i małych torach. Przejechałem sporo okrążeń na Yamasze R1, Hondzie CBR600RR, a także na małych motocyklach. To był bardzo dobrze wykorzystany czas, podczas którego nie tylko pracowałem nad swoją jazdą, ale także budowałem relację z moją nową ekipą i wymieniałem doświadczenia z wieloma świetnymi zawodnikami. Jestem przekonany, że zaprocentuje to w nadchodzącym sezonie, a póki co nie mogę doczekać się powrotu do Polski i świąt w rodzinnym gronie. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za bardzo gorący doping w sezonie 2022 i życzyć nie tylko wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia, ale również wszystkiego dobrego w Nowym Roku. Do zobaczenia na torze już niedługo!”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,526 sek