Home / Inne / Jesko Raffin pierwszym zawodnikiem MotoE!

Jesko Raffin pierwszym zawodnikiem MotoE!

W sezonie 2019 zobaczymy w stawce nowej serii MotoE 18 motocykli. Właśnie potwierdzono, że pierwszym zawodnikiem tego cyklu jest 22-letni Szwajcar, Jesko Raffin. Pojedzie w ekipie Dynavolt Intact GP. Ma on spore doświadczenie w grand prix, jak i również nieco solidnych wyników.

Raffin jeździł w Moto2 pomiędzy sezonami 2015-2017, a najlepsza pozycja to czwarte miejsce w zeszłorocznym GP Australii. Punktował jednak w sezonie 2017 tylko pięciokrotnie, w związku z czym mimo kontraktu na 2018 rok z zespołem Interwetten, został… niedopuszczony do startów przez stowarzyszenie zespołów IRTA za „brak stabilności w wynikach”. Ta kuriozalna sytuacja pomogła mu się odbudować poza grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Raffin powrócił do serii CEV Moto2, którą wygrał w 2014 roku, i w aktualnym sezonie ponownie przewodzi w klasyfikacji generalnej, mając aż 50 punktów przewagi. Kolejne nazwiska mamy poznać w najbliższy weekend. Mówi się, że mają to być Fonsi Nieto oraz Nico Terol, a więc kolejni zawodnicy, niegdyś znani z grand prix.

Źródło: motorsport.com
Fot. facebook.com/Jesko-Raffin-163049583836689/

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Terola jeszcze mogłem się spodziewać, ale Fonsi Nieto? Choć z drugiej strony to nie jest częścią żadnej drabinki więc każdy outsider mile widziany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,179 sek