Home / Inne / Jest nowy kalendarz MotoE! Sześć wyścigów zostaje

Jest nowy kalendarz MotoE! Sześć wyścigów zostaje

Organizatorzy MotoE uporali się z dostosowaniem kalendarza do niedawnych wydarzeń związanych z pożarem wszystkich motocykli na sezon 2019. Kalendarz pierwotnie miał składać się z sześciu wyścigów (pięciu rund – jednej podwójnej). Zamiast tego wyścigi odbędą się na czterech torach – pozostanie sześć wyścigów, tak jak planowano.

Zawodnicy po raz pierwszy wyjadą na testy na nowych motocyklach w czerwcu – nie wiadomo jeszcze na jakim torze. Jako pierwsza odbędzie się pojedyncza runda na torze Sachsenring w Niemczech na początku lipca. Potem zawodnicy pojadą w Austrii, również w jednym wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Następnie w kalendarzu znajdzie się podwójna runda, która pierwotnie miała kończyć sezon: Misano Adriatico. Po zmianach, organizatorzy dołożyli podwójną rundę w Walencji, a więc sezon MotoE skończy się równolegle z MotoGP, Moto2 i Moto3!

Kalendarz MotoE 2019:
Wyścig 1 – 5-7 lipca Sachsenring, Niemcy
Wyścig 2 – 9-11 sierpnia Red Bull Ring, Austria
Wyścig 3,4 – 13-15 września Misano, Włochy
Wyścig 5,6 – 15-17 listopada Walencja, Hiszpania

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. narazie ezpeleta i paru sedziów bedzie to oglądało chyba ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 0,483 sek