Home / Inne / Juniorzy Bogdanki gotowi na przedostatnią rundę EJC

Juniorzy Bogdanki gotowi na przedostatnią rundę EJC

Motocykliści lubelskiego zespołu Bogdanka Junior Team Poland wystartują w najbliższy weekend w siódmej, przedostatniej rundzie Pucharu Europy Juniorów. Adrian Pasek, Artur Wielebski i Szymon Kaczmarek tym razem ruszą do walki na słynnym, niemieckim torze Nurburgring.

Pasek, ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski juniorskiej klasy Superstock 600, rozpoczął rywalizację w European Junior Cup od zwycięstwa w pierwszej rundzie w Holandii, z miejsca stając się głównym faworytem serii. Środkowa część sezonu upłynęła jednak pod znakiem kontuzji prawego barku, z powodu której „Pasio” spadł na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej. Adrian wrócił już jednak do zdrowia, a na trzy wyścigi przed końcem sezonu i 75 punktów możliwych do zdobycia, wciąż jest w grze o triumf w klasyfikacji generalnej, do której lidera, Austriaka Lucasa Wimmera, traci jedynie 24 oczka.

Tylko trzy punkty mniej zgromadził na swoim koncie do tej pory drugi z zawodników Bogdanki, ubiegłoroczny mistrz Polski Junior Superstock 600, Artur Wielebski, który także liczy w Niemczech na nawiązanie walki o czołowe pozycje. „Arti” podkreśla, że w ostatnich wyścigach zamierza „pójść na całość”. Trójkę juniorów Bogdanki uzupełnia dwunasty w tabeli, Szymon Kaczmarek, notujący w ostatnich wyścigach coraz większe postępy i także celujący w ten weekend w solidny rezultat.

Od czasu ostatniej rundy, która miesiąc temu odbyła się na brytyjskim torze Silverstone, juniorzy Bogdanki testowali swoje motocykle KTM na torach w Poznaniu i czeskim Brnie, a także wystartowali niedawno w sześciogodzinnym wyścigu na Nurburgringu. Pasek, Wielebski i Kaczmarek mogli więc dokładnie poznać słynny obiekt przed niedzielnym wyścigiem European Junior Cup. Co prawda zawodnicy rywalizowali wówczas na mokrym torze, ale mimo wszystko mogli dobrze poznać jego konfigurację.

Więcej o wyścigowym zespole motocyklowym Bogdanki pod adresem www.bogdankaracing.com oraz na profilach Bogdanka PTR Honda i Bogdanka Racing na Facebooku, a także na profilu BogdankaPTR na Twitterze. Więcej o EJC na oficjalnej stronie: www.europeanjuniorcup.com

Adrian Pasek: „Czuję się coraz lepiej. Wciąż poddaję się rehabilitacji kontuzjowanego barku, ale na motocyklu nie będzie to już problemem. Liczę w ten weekend na dalsze postępy i walkę o podium. Wystartowaliśmy na torze Nurburgring w stawce zdecydowanie mocniejszych motocykli w wyścigu sześciogodzinnym. Pierwszy raz startowałem w stylu endurance, dobiegając do motocykla na prostej startowej, ale już na pierwszym okrążeniu awansowaliśmy z czterdziestej, na dziesiątą pozycję. Przede wszystkim mogliśmy jednak poznać tor, który jest bardzo ciekawy. Nie mogę się więc doczekać powrotu do akcji.”

Artur Wielebski: „Przed nami trzy ostatnie wyścigi sezonu. Mam niewiele do stracenia, dlatego zamierzam pójść na całość, ponieważ mogę dzięki temu wiele zyskać. Nurburgring przypadł mi do gustu i przypomina czeski tor w Moście, gdzie zawsze świetnie radziłem sobie w mistrzostwach Polski i serii Alpe Adria. Mam nadzieję, że pogoda dopisze, a cały weekend przebiegnie bezproblemowo. Liczę, że dwie ostatnie rundy ułożą się dla mnie dobrze.”

Szymon Kaczmarek: „Podczas ostatniej rundy EJC wywalczyłem swój najlepszy rezultat w tym sezonie, ósme miejsce. W niedzielę chciałbym kolejny raz finiszować w pierwszej dziesiątce, a jednocześnie poprawić pozycję z Silverstone, więc do rywalizacji nastawiam się bojowo i liczę na udany weekend. Co prawda wcześniej startowałem w mistrzostwach Niemiec, ale w rundzie na Nurburgringu nie brałem wówczas udziału. Poznałem jednak tor podczas niedawnego startu w wyścigu sześciogodzinnym i obiekt ten bardzo przypadł mi do gustu. Jest techniczny, ale i szybki.”

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Po miesięcznej przerwie, nasi juniorzy wracają na tor na kolejną rundę EJC, ale sierpień wcale nie oznaczał dla nas wakacji. Cała trójka trenowała w Poznaniu i Brnie, a także wystartowała w wyścigu sześciogodzinnym na torze w Nurburgring, co pozwoliło poznać jego konfigurację. Mamy nadzieję, że Adrian czuje się już dobrze i cała nasza trójka będzie w szczytowej formie podczas trzech ostatnich wyścigów. Liczymy na finisz w ścisłej czołówce w Niemczech i równie udany weekend podczas ostatniej, podwójnej rundy we Francji.”

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 0,595 sek