Home / Inne / Już 12-latkowie ruszają do podbicia Red Bull Rookies Cup

Już 12-latkowie ruszają do podbicia Red Bull Rookies Cup

Od jakiego wieku można rozpocząć w sporcie motorowym poważną, międzynarodową karierę? W cyklu Red Bull Rookies Cup można znaleźć swoje miejsce mając zaledwie 12 lat. I tacy zawodnicy zapraszani są do eliminacji, które odbędą się w dniach 2-4 października na hiszpańskim torze Guadix. Jednym z najmłodszych zawodników jest Amerykanin Cody Kitchens.

Teksańczyk ma skończone dopiero 12 lat, podczas gdy cykl Red Bull Rookies Cup przeznaczony jest dla zawodników w wieku 12-16 lat. W 2019 roku będziemy mieli już 13 sezon tego pucharu. Do tej pory odbyły się 144 wyścigi, w których udział wzięło w sumie 171 zawodników z 34 krajów. To co najważniejsze – zawodnicy po pucharze Red Bulla potem wygrywali aż 69 rund grand prix, zdobywając również pięć tytułów mistrzów świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sezon 2018 był szóstym rokiem wykorzystywania motocykli KTM RC 250 R, w specyfikacji Moto3. Wcześniej stosowano 2-suwowe KTM RC 125.

Polska na razie czeka na swojego reprezentanta w pełnym sezonie. W eliminacjach w Guadix będziemy mieli dwójkę naszych zawodników – będą to Mateusz Oślak oraz Grzegorz Kumanek, którym oczywiście życzymy jak najlepszego występu.

Co do wspomnianego na wstępie Cody’ego Kitchensa – Amerykanin mówi: „Tor w Gudaix to świetne miejsce na przeprowadzenie imprezy eliminacyjnej do Rookies Cup. Jestem podekscytowany spotkaniem z całą załogą Red Bull Rookies Cup i możliwością jazdy z najlepszymi amatorami wśród zawodników.”

Fot. Red Bull

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,258 sek