Home / Inne / Już w ten weekend debiut Patryka Kosiniaka w IDM Superbike

Już w ten weekend debiut Patryka Kosiniaka w IDM Superbike

33 zawodników z 13 krajów Europy już w najbliższy weekend zmierzy się na niemieckim Nürburgring podczas pierwszej międzynarodowej rundy IDM w klasie Superbike. Patryk „Kosa” Kosiniak, który w minionym roku wygrał niemiecki R6 Dunlop Cup jest jedynym reprezentantem naszego kraju w tak licznej stawce tych prestiżowych mistrzostw w sezonie 2017.

27-letni tarnowianin, który rok temu wszystkie swoje starty kończył na podium, przez dwa najbliższe lata dosiadać będzie BMW S1000RR na oponach Dunlop, wystawianego przez dysponujący 30-letnim doświadczeniem zespół producenta zawieszeń Wilbers, od 2010 roku związany z marką BMW. W poprzednim sezonie niemiecka ekipa zajęła w IDM Superbike wysokie, piąte miejsce, dzięki czterem podiom wywalczonym przez byłego mistrza Niemiec klasy Superstock 1000, 30-letniego Belga Bastiena Mackelsa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Mistrzostwa Niemiec IDM Superbike to obok brytyjskiej serii BSB najmocniejsze i najbardziej prestiżowe wyścigi motocyklowe rangi krajowej, które w ostatnich latach otwierały wielu zawodnikom drzwi do mistrzostw świata World Superbike. W sezonie 2017 międzynarodowa stawka IDM Superbike wystartuje w siedmiu podwójnych rundach na takich słynnych torach, jak znane z Formuły 1, MotoGP czy WorldSBK obiekty Hockenheim, Nurburgring, Assen i Lausitzring.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 3

  1. Naprzód Patryk. Powodzenia i żebyśmy jak najszybciej mogli oglądać Cię przynajmniej w WSBK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
171 zapytań w 1,305 sek