Home / Inne / Kamil Krzemień 13. w SuperStock 600 w Barcelonie

Kamil Krzemień 13. w SuperStock 600 w Barcelonie

W niedzielę, dokładnie w samo południe, odbył się wyścig II rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii. Zawodnik VRC Motorsport – Kamil Krzemień zajął 13. miejsce w klasie SuperStock 600.

Już sobotnie kwalifikacje pokazały, że zapowiada się trudne ściganie. Młodemu motocykliście trudno było wykręcić dobry czas, stąd 27.05. ruszał dopiero z 25 pola startowego (18 czas w SuperStock 600). „Niestety te kwalifikacje nie należały do najlepszych. Dużo nam brakuje do tego na co nas stać. Nie trafiliśmy z ustawieniami. Dobrze, że poprawiłem swoją linię jazdy i wiem, gdzie mam jeszcze rezerwy. Będę walczył o poprawę pozycji w wyścigu” – podsumował treningi czasowe Kamil Krzemień.

Jak powiedział, tak zrobił i na dystansie 16 kółek, udało się przekroczyć linię mety jako 16. (13 w klasie SuperStock 600) z czasem okrążenia 1.50.121. Na najwyższym stopniu podium stanął Marc Alcoba Espi (Hiszpania), drugi był Lukas Tulovic (Niemcy), a trzeci Miquel Pons Payeras (Hiszpania).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na gorąco, tuż po wyścigu Kamil Krzemień powiedział: „Był to najtrudniejszy weekend. Nie potrafiliśmy pojechać szybciej, mimo że z teamem robiliśmy wszystko co mogliśmy. Wyciągamy wnioski i myślimy już o następnej rundzie. Wracamy z 3 punktami i cennym doświadczeniem. Będziemy walczyć dalej. Cieszę się, że ścigam się z najszybszymi w Europie i się od nich uczę. Jazda na torach z mistrzostw świata przyprawia o uśmiech na twarzy”.

Kolejne starty w Campeonato de Espana Cetelem de Velocidad:
24.06.2018. Circuito de Navarra
15.07.2018 MotorLand Aragon
9.09.2018. Circuit Ricardo Tormo
28.10.2018. Circuito de Jerez

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
118 zapytań w 0,382 sek