Home / Inne / Kamil Krzemień na podium Yamaha R6 Cup w Oschersleben

Kamil Krzemień na podium Yamaha R6 Cup w Oschersleben

Kamil Krzemień debiutuje w obecnym sezonie w międzynarodowym pucharze Yamahy R6 Cup. 17-latek w dzisiejszym wyścigu w Oschersleben wywalczył drugie miejsce a ponadto wykręcił najszybsze okrążenie spośród 38. startujących zawodników. Wyścig wygrał Andreas Klambauer, a podium uzupełnił Marco Fetz.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przypomnijmy, zeszłoroczny turniej wygrał Patryk „Kosa” Kosiniak, który w obecnym sezonie próbuje swoich sił w IDM Superbike. Turniej Yamahy R6 w obecnym sezonie liczy dziesięć wyścigów a rozegrany zostanie na torach w Niemczech (Oschersleben, Schleizer-Dreieck, Hockenheim) Holandii (Assen) i Belgii (Zolder).

Kamil Krzemień: „Mamy to! Pierwszy wyścig pucharu R6 i mamy pierwsze podium! Gdy spadł deszcz po starcie z 15 pola juz po pierwszym okrążeniu byłem 4, a zakończyłem wyścig na 2 pozycji oraz zrobiłem najlepsze okrążenie wyścigu 1:48,9 (na 38 zawodników)! Lepszego debiutu nie mogliśmy sobie wymarzyć! Gratuluje pozostałym zawodników i dziękuje za walkę do końca”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa; opr. własne

AUTOR: Kuba Owsianowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,562 sek