Home / Inne / Kamil Krzemień szósty w Open 600 na Motorland Aragon

Kamil Krzemień szósty w Open 600 na Motorland Aragon

Dodatkowy weekend startowy (7-8.06.) udany dla Kamila Krzemienia. Zawodnik VRC Motorsport wziął udział w wyścigu CIV Motorland na słynnym torze w okolicach Alcaniz (Hiszpania). Młody motocyklista z Dąbia (woj. śląskie) zajął 6. miejsce.

Sobotnie kwalifikacje nie należały do najłatwiejszych. W motocyklu Krzemienia (Yamaha R6) występowały problemy z elektroniką. Udało się jednak poprawić czas w drugiej części czasówki i stanąć do wyścigu z 9 pozycji.

Wyścig był bardzo emocjonujący. Kamil walczył o jak najlepszą pozycję do ostatnich okrążeń. Doskoczył do 6. miejsca z czasem 1.59.654, poprawiając swój najlepszy rezultat o ponad sekundę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem zadowolony. Był to świetny sprawdzian umiejętności. Pogoniłem kilku Hiszpanów, dlatego z uśmiechem wracam do dalszych treningów.Może pod koniec sezonu powalczymy o podium w CIV? Cieszy, że poznałem tor Aragon, bo już niedługo na niego wrócę” – podsumował wyścig Kamil Krzemień z VRC Motorsport.

Na ostatnich kółkach awaria elektroniki w motocyklu nie pozwoliła na walkę o wyższe pozycje. Zwyciężył Joan Uvina Marti, który ruszał z pole position.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
114 zapytań w 0,314 sek