Home / Inne / Kolejne udane testy Moto2 Piotra Biesiekirskiego

Kolejne udane testy Moto2 Piotra Biesiekirskiego

18-letni Piotr Biesiekirski ma za sobą kolejne udane testy motocykla Moto2 w specyfikacji mistrzostw świata. Młody Polak maszynę hiszpańskiej ekipy SAG Racing tym razem testował przez dwa dni na torze MotoGP w Walencji.

Pierwszy i jedyny Polak w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 swoje pierwsze testy na motocyklu z mistrzostw świata odbył w sierpniu na torze w Barcelonie, gdzie w czerwcu miał zadebiutować w cyklu Grand Prix.

Podobnie jak w Barcelonie, w Walencji 18-latek także miał do swojej dyspozycji tylko cztery 40-minutowe sesje, pokonując w sumie 53 okrążenia. Był jednak w stanie zrobić spore postępy zarówno jeśli chodzi o ustawienia motocykla, jak i czasy okrążeń.

Po pierwszych sześciu wyścigach mistrzostw Europy Moto2, startujący w barwach ekipy Euvic Stylobike Good Racing, Biesiekirski zajmuje w klasyfikacji generalnej wysokie, szóste miejsce. Jego najlepszym rezultatem jest piąta pozycja, wywalczona w lipcu na portugalskim torze Estoril.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Trzy kolejne wyścigi ME Moto2 odbędą się w pierwszy weekend października na hiszpańskim torze Motorland Aragon.

„To były dość krótkie, ale bardzo udane testy – powiedział Piotr Biesiekirski. – Coraz lepiej czuję się na motocyklu z mistrzostw świata, choć ma zupełnie inną charakterystykę niż maszyna, którą startuję w mistrzostwach Europy. Wymaga innego stylu jazdy i bardziej intensywnej pracy ciałem, szczególnie na wyjściach z zakrętów, ale odpowiada mi to. Choć mieliśmy dość mało czasu, to jednak razem z ekipą techniczną, z którą pracuję w mistrzostwach Europy, byliśmy w stanie sporo popracować nad ustawieniami. Czułem się dzięki temu naprawdę dobrze. Drugiego dnia poprawiłem swój czas o półtorej sekundy i w porównaniu do testów w Barcelonie zbliżyłem się do wyników zawodników z czołówki mistrzostw świata, co bardzo mnie cieszy. Gdybyśmy mieli do dyspozycji jeszcze jedną sesję, mógłbym urwać jeszcze więcej, co nastraja nas bardzo optymistycznie przed kolejnymi testami.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Oj fajnie by było jakby zastąpił w przyszłym sezonie Kasme, który jeździ bardzo mizernie, a do tego co chwilę glebi. Mam nadzieję że sponsorów nie braknie i po tylu latach zobaczymy Polaka na pełen etat w MŚ :)

    • Ja bym poczekał jeszcze rok. Jak będzie w stanie walczyć o pudła w CEVie, to droga wolna, ale na razie może być różnie. Medina zastąpił Syahrina na Styrię i był dramat, a ww Hiszpan jest od Piotrka wyżej

  2. bardzo mi się podoba fragment z całej wypowiedzi “…przed kolejnymi testami.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,398 sek