Home / Inne / Kolejny punkt Biesiekirskiego w mistrzostwach świata WSSP w Misano

Kolejny punkt Biesiekirskiego w mistrzostwach świata WSSP w Misano

Finiszując na 15. miejscu w niedzielnym wyścigu czwartej rundy motocyklowych mistrzostw świata World Supersport na włoskim torze Misano Piotr Biesiekirski wywalczył kolejny punkt do klasyfikacji generalnej sezonu 2024.

Jedyny Polak w stawce rozpoczął domową rundę swojego zespołu, Ecosantagata Althea Racing, od sięgnięcia po 26. pole startowe, a następnie zyskiwał sporo pozycji po rozpoczęciu obu wyścigów.

W sobotę 22-latek przebił się na 18. miejsce, z kolei w niedzielę już na pierwszym okrążeniu awansował na 17. pozycję, po czym na finiszu awansował na punktowaną, 15. lokatę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Oznacza ona kolejny punkt do klasyfikacji generalnej, w której po czterech z 12 rund dosiadający Ducati Panigale V2 Biesiekirski zajmuje 27. miejsce z dorobkiem pięciu oczek. Piąta runda MŚ World Supersport odbędzie się za miesiąc na brytyjskim torze Donington Park.

„Weekend w Misano upłynął pod znakiem intensywnej nauki i konsekwentnych postępów – mówi Piotr Biesiekirski. – Choć piątek nie poszedł po naszej myśli, to jednak w sobotę i niedzielę w obu wyścigach zyskiwałem pozycje i poprawiałem czasy do samego końca. W pierwszym moje najlepsze okrążenie wykręciłem na ostatnim kółku i awansowałem o osiem miejsc. W niedzielę zyskałem aż 11 pozycji już na pierwszym okrążeniu i ostatecznie sięgnąłem po kolejny punkt do klasyfikacji generalnej, co także bardzo mnie cieszy. Jednocześnie w niedzielę poprawiłem swój czas z kwalifikacji i uzyskałem swoje najlepsze okrążenie weekendu, co potwierdza nasze postępy”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,626 sek