Home / Inne / Konrad Dąbrowski (DUUST) gotowy na drugie starcie z saudyjską pustynią

Konrad Dąbrowski (DUUST) gotowy na drugie starcie z saudyjską pustynią

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce wśród juniorów to trofea, jakie polski motocyklista Konrad Dąbrowski (DUUST Rally Team) wywalczył sobie w saudyjskim rajdzie Baja Hail 1. Rozgrywany w dniach 11-12 grudnia rajd był pierwszą odsłoną zmagań z tamtejszą pustynią, bowiem już we wtorek wystartuje Baja Hail 2. 19-letni Polak nie może się już doczekać drugiego starcia.

Konrad Dąbrowski pojechał do Arabii Saudyjskiej głównie po to, aby potrenować do Rajdu Dakar na pustyni, po której będzie przebiegał styczniowy supermaraton. Jednym z elementów tego treningu jest udział w dwuczęściowym rajdzie Baja Hail, rozgrywanym na terenach, które zawodnicy będą także pokonywać podczas Dakaru 2021. W pierwszej części tego rajdu – Baja Hail 1 – Dąbrowski sprawił miłą niespodziankę, zajmując 2 miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu, ulegając jedynie fabrycznemu zawodnikowi Yamahy, Adrienowi van Beverenowi. Jednocześnie młody Polak wygrał ten rajd w klasyfikacji juniorskiej.

Były to bardzo udane zawody, jestem z siebie zadowolony. Był to świetny trening tak naprawdę, bo jechałem jako drugi motocyklista, za van Beverenem, który otwierał trasę, także musiałem być bardzo czujny nawigacyjnie. Popełniłem parę mniejszych błędów, jednak wyszedłem z nich sam, poradziłem sobie i jestem naprawdę zadowolony z tego. Odcinki były bardzo przyjemne – komentował na mecie Konrad Dąbrowski.

Zawodnicy ścigali się na dwóch odcinkach specjalnych liczących łącznie ponad pół tysiąca kilometrów. Wielu z nich podkreślało, że trasa nie należała do łatwych. Konradowi Dąbrowskiemu jednak przypadła ona do gustu.

– Mi bardzo odpowiada teren, który nas tu przywitał – piaskowe drogi, wijące się na dużych wydmach – naprawdę bardzo to lubię, także generalnie zawody bardzo udane, bardzo przyjemne i jestem zadowolony z tego, jak je pojechałem – mówi polski motocyklista.

To zadowolenie jest w pełni uzasadnione, gdyż wyniki mówią same za siebie. Co więcej, Dąbrowski osiągnął je mimo asekuracyjnej jazdy, wymuszonej koniecznością poszanowania sprzętu, bo całe zaplecze serwisowe, łącznie z częściami, jest już w drodze na Rajd Dakar. Priorytetem była więc meta, a tej wielu zawodnikom nie udało się osiągnąć.

– Musiałem oczywiście uważać na siebie, na sprzęt z powodu braku części, czy w ogóle dlatego, że muszę uważać, bo najważniejszy jest Rajd Dakar. Mimo to, osiągnąłem dobry wynik i już się nie mogę doczekać drugiej baji, bo na pewno będą znowu bardzo fajne odcinki i będzie to kolejny super trening – cieszy się Dąbrowski.

Baja Hail 2 wystartuje w najbliższy wtorek, 15 grudnia i również będzie miała formułę dwudniową. Tutaj zawodników czeka starcie na nieco krótszej trasie, bo liczącej 780 km, z czego odcinki specjalne będą miały długość łącznie 492 km.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na Konrada postawiliśmy już ponad rok temu, dostrzegliśmy jego talent i po krótkiej rozmowie zgodził się zostać ambasadorem naszego programu “Skrzydła”. Konrad dla wielu może być wzorem do naśladowania. Pokazuje nie tylko jak wytrwałością osiągać swoje marzenia, ale też jak łączyć sport z edukacją. – powiedział ks Marcin Iżycki, Dyrektor Caritas Polska. Dla nas ważne jest, by pokazywać młodym ludziom, że mogą wszystko, że tak naprawdę większość zależy od nich. Oczywiście że czasem potrzebne są fundusze, właśnie dlatego jesteśmy. W 2017 uruchomiliśmy podprogram stypendialny Dwa Talenty, wspierający dzieci i młodzież, które wyróżniają się na tle rówieśników. Stypendyści odnoszący sukcesy m.in. w obszarze sportowym, muzycznym, aktorskim są wspierani przez Caritas Polska stypendium w wysokości 2.000 zł. W ramach tej kwoty mogą zostać opłacone zajęcia rozwijające ich pasje (np. treningi, udział w kołach zainteresowań), wyjazdy na obozy, zakup aparatury naukowej, zakup instrumentów muzycznych itp. W ten sposób przyczyniamy się do rozwoju tych dzieci i umacnianiu ich w przekonaniu, że warto dążyć do celu i realizować swoje pasje. – dodaje ks Marcin Iżycki.

Caritas Polska we współpracy z Caritas Diecezjalnymi współtworzy program “Skrzydła”, którego częścią jest podprogram “Dwa Talenty”. Od początku istnienia udało się wspomóc ponad 11 000 dzieci, przekazując na ten cel ok. 16 500 000 zł.

Źródło: inf. prasowa
fot. SAMF / DUUST Media

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
122 zapytań w 0,363 sek