Home / Inne / Kosiniak o 0.016s od zwycięstwa na Nurburgringu

Kosiniak o 0.016s od zwycięstwa na Nurburgringu

Patryk Kosiniak

Patryk Kosiniak zajął drugą pozycję w drugiej rundzie Yamaha Dunlop R6 Cup na niemieckim Nurburgringu. Tarnowianin, ruszający z pole position, na mecie był gorszy od Marka Zellhofera tylko o 0.016s. Trzecie miejsce zajął Timo Kugler.

Kosiniak prowadził od startu i jechał jako lider do ostatniego okrążenia, na którym wyprzedził go Zellhofer. 14. miejsce zajął Szymon Strankowski, a 20. pozycję – Piotr Surowiec.

Po dwóch rundach „Kosa” prowadzi w pucharze Yamahy, mając 45 punktów. Na drugie awansował Zellhofer, mający 35 oczek. Strankowski jest 17, a Surowiec nie otworzył jeszcze konta punktowego.

Wyniki

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.