Home / Inne / Krummenacher opuszcza MV Agustę tuż przed wznowieniem sezonu WSSP!

Krummenacher opuszcza MV Agustę tuż przed wznowieniem sezonu WSSP!

Randy Krummenacher nie będzie dalej w tym roku zawodnikiem fabrycznego zespołu MV Agusta w World Supersport. Mistrz świata po zaledwie jednej rundzie zdecydował się na rozwiązanie kontraktu ze skutkiem natychmiastowym. Była to jego własna decyzja.

Krummenacher nie podał dokładnych powodów swojej decyzji, jednak między wierszami można wyczytać pretensje szwajcarskiego mistrza świata odnoszące się w stronę zespołu. To co zastał w MV Aguście miało godzić w jego profesjonalizm, reputację i odbijać się na osiągach.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To nie jest przyjemna sytuacja. W rzeczywistości mam aktualnie do czynienia ze wszystkim, czego nigdy nie chciałem. Celem było ponowne zawalczenie o tytuł mistrza świata, ale niestety nie ma podstaw do kontynuowania tego projektu z MV Agusta Reparto Corse.” – powiedział Krummenacher.

„Musiałem podjąć tę decyzję, aby zadbać o moją uczciwość, moralność i profesjonalizm, a także bezpieczeństwo. W swojej karierze zawsze szukałem ścieżki sprawiedliwości, dając od siebie wszystko, by poradzić sobie w każdej sytuacji – nawet tej najtrudniejszej. Tym razem jednak decyzja była konieczna”. – dodał.

Teraz Randy Krummenacher jest jednym z kandydatów do jazdy w World Superbike. Sposobu na rozwiązanie umowy z Leonem Camierem szuka bowiem zespół Barni Ducati. Kontuzje Brytyjczyka sprawiają, że nie jest on gotowy do przejechania sezonu 2020.

Źródło: gpone.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Krummenacher poradziłby sobie w World Superbike?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Aż się zdziwiłem bo najpierw przeczytałem news o Barni Ducati.

    No ale… MV Agusta chyba sama się o to prosi…

  2. No właśnie Ale jak fajnie sie to zatrybia Dobrze by było gdyby w Superbikach jeżdził

  3. De Rosa nigdy mistrzem nie był, ale jakoś sobie radzi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
182 zapytań w 1,546 sek