Home / Inne / Krzemień dziewiąty w debiucie w IDM Superbike

Krzemień dziewiąty w debiucie w IDM Superbike

Reprezentujący barwy Teamu LRP Poland, 21-letni Kamil Krzemień ukończył wyścigi motocyklowych mistrzostw Niemiec IDM Superbike odpowiednio na piętnastym i dziewiątym miejscu, na torze Oschersleben dwukrotnie sięgając po punkty do klasyfikacji generalnej. 

Szesnasty w kwalifikacjach, w niedzielę Krzemień zaimponował już podczas porannej sesji rozgrzewkowej, na mokrej nawierzchni uzyskując świetny, trzeci czas w mocno obsadzonej, międzynarodowej stawce.

Pierwszy wyścig nie poszedł jednak do końca po myśli młodego Polaka, głównie z powodu problemów z ustawieniami elektroniki. Mimo wszystko dosiadający nowego BMW M1000RR Krzemień wywalczył punktowane, piętnaste miejsce. Kilka godzin później 21-latek był jednak w stanie mocno podkręcić tempo, kończąc drugi wyścig na świetnym, dziewiątym miejscu, zaledwie sześć sekund od piątej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niestety weekend na torze Oschersleben zakończył się przedwcześnie dla drugiego z reprezentantów Teamu LRP Poland. Kontuzja łokcia po wywrotce podczas porannej sesji rozgrzewkowej wyeliminowała Bartłomieja Lewandowskiego z obu niedzielnych wyścigów. Doświadczony Polak liczy jednak, że wróci do pełni zdrowia przed zaplanowanym na drugi weekend czerwca startem sezonu MŚ FIM EWC.

„To był bardzo trudny i trochę słodko-gorzki weekend – mówi Kamil Krzemień. – Mieliśmy bardzo mało czasu na ustawienie zupełnie nowych motocykli, a zadania nie ułatwiała zmienna pogoda, ale mimo wszystko po porannej rozgrzewce czułem się bardzo pewnie i liczyłem na walkę o czołowe pozycje. Niestety w pierwszym wyścigu spowolniły mnie problemy z kalibracją hamowania silnikiem, ale jako zespół ponownie pokazaliśmy, że nigdy się nie poddajemy i zawsze walczymy do końca. Nasi mechanicy wyeliminowali problem, a ja podczas drugiego wyścigu czułem się już dużo lepiej i mogłem walczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce. Jestem przekonany, że dzięki wszystkiemu, czego nauczyliśmy się w ten weekend, podczas kolejnej rundy będziemy dużo mocniejsi i będę mógł pokazać na co naprawdę nas stać. Bardzo dziękuję całej ekipie za wzorową pracę i Bartłomiejowi za wiarę we mnie oraz wsparcie, dzięki któremu z wyścigu na wyścig jestem coraz lepszym zawodnikiem”.

„Mistrzostwa Niemiec IDM Superbike zrobiły na nas bardzo duże wrażenie nie tylko wysokim poziomem zawodników i profesjonalizmem organizatorów, ale także świetną atmosferą w padoku – dodaje Bartłomiej Lewandowski. – Równie duże wrażenie zrobiło na nas ogromne wsparcie polskich kibiców, którzy ponownie licznie dopingowali nas na odległość i wspierali „wirtualnie”, za co bardzo dziękujemy. Wiedzieliśmy, że pierwszy weekend wyścigowy na zupełnie nowych motocyklach będzie oznaczał duże wyzwanie, ale zespół spisał się na medal, a BMW M1000RR pokazało ogromny potencjał. Kamil zaimponował z kolei wszystkim i pokazał, że będzie w tym roku walczył w czołówce. Mój weekend zakończył się niestety przedwcześnie, ale mam nadzieję, że do startu sezonu FIM EWC w Le Mans kontuzja łokcia będzie już tylko historią”. 

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Swietnym 9 miejscu zaledwie 6sec od 5poz
    Noz k{%}+#*}
    Do pierwszego mial prawie 20sek i wy mowice ze 9 miejsce jest swietne ?! Nie nie jest. Jest bardzo średnie. Swietne jest miejsce w top 3. Nauczmy sie nie glaskac po główce ludzi ktorym nie wyszlo.

    • bez przesady. W tej serii jezdzą naprawdę szybcy zawodnicy a jak każdy wie nasz poziom jest daleko od nich. I właśnie tak trzeba zacząć, zbierać doświadczenie aż w końcu ich dorwą. Jak będzie miał 20 sekund do lidera to trzeba to olać i kosić trawę? Jestem pewien że top 10 to świetny wynik a 5 sekund do piątki to nie mało. I wcale go nie głaskam tylko taka jest prawda. Do tego jest debiutantem w tej serii więc daj mu 2 lata lub nawet więcej to wciąż młody chłop.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
169 zapytań w 0,517 sek