Home / Inne / Le Mans 24H Motos: Kawasaki France wygrywa, znakomity wyścig Wójcik Racing Team

Le Mans 24H Motos: Kawasaki France wygrywa, znakomity wyścig Wójcik Racing Team

Po emocjonującym 24-godzinnym wyścigu na torze Bugatti Circuit, zwycięzcą tegorocznej edycji Le Mans 24H Motos została ekipa SRC Kawasaki France (Jeremy Guarnoni, David Checa, Ervan Nigon), która o minutę wyprzedziła na mecie Honda Endurance Team (Sebastien Gimpert, Yonny Hernandez, Randy de Puniet). Podium uzupełnił zespół Suzuki Endurance Racing Team (Vincent Philippe, Ettiene Masson, Gregg Blackk). Znakomitą robotę zrobił polski zespół Wójcik Racing Team, który był bardzo bliski awansu do czołowej dziesiątki tego morderczego wyścigu.

Polski zespół w składzie Marek Szkopek, Gino Rea, Marko Jerman, co prawda nie pobił zeszłorocznego najlepszego wyniku z wyścigu Bol d’Or – a było to przypomnijmy 11, miejsce, ale był tego bardzo bliski. Wyścig polski zespół ukończył na 12. pozycji, jednocześnie zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji Dunlop Independent Trophy. 25. lokatę wywalczył natomiast zespół LRP Poland (Arnaud Friedrich, Bartłomiej Lewandowski, Dominik Vincon).

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie sklasyfikowano drugiej, juniorskiej ekipy Wójcika (Adrian Pasek, Kamil Krzemień, Philipp Steinmayr), która wystartowała w klasie Superstock, ale pokonała tylko 281 okrążeń, większość czasu spędzając w garażu. Problemy ekipy z numerem #777 zaczęły się już na początku, gdy Steinmayr przewrócił się i nie był zdolny do dalszej jazdy. Motocykl przejął Pasek, który również zaliczył upadek. Kamil Krzemień został więc sam i nie mógł przejechać reszty dystansu jako jedyny. Zespół jednak nie wycofał się i dzięki temu, że wyjechał na koniec wyścigu, to ma zaliczony finisz.

Przygody w drodze po 12. miejsce miał również pierwszy zespół Wójcik Racing Team, który musiał zmagać się z wyciekiem oleju w silniku Yamahy, oraz przegrzewaniem się jednostki napędowej. Powodem mógł być „szlif”, do jakiego doszło podczas zmiany Marka Szkopka. Ostatecznie udało się dowieźć 12. pozycję, choć motocykl co pewien czas musiał przechodzić szybki „przegląd” na stanowisku zespołu.

Pełne wyniki wyścigu pod tym linkiem: 24 heures Motos – Final results after 24 hours – Final ranking

Źródło: fimewc.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

  1. Brawo! Świetny wynik.
    Czy ktoś posiada zestawienie zespołów i ogumienia jakie używali?
    Wiem że podczas transmisji można to było podejrzeć ale nigdzie nie mogę znaleźć pełnego zestawienia.

  2. Gratulacje dla Polskich teamów, byliśmy z Wami :)

  3. Gdyby Honde sciagneli wcześniej jak Kawasaki miało strate 15sek.to roznie mogloby być
    Gratulacje dla naszej ekipy

  4. A poda ktoś jakie czasy mieli chłopaki? myślę że jest to dość interesująca ciekawostka, a że świecą tego po internecie szukać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,249 sek