Home / Inne / Leon Haslam z pierwszym tytułem w British Superbike!

Leon Haslam z pierwszym tytułem w British Superbike!

Tylko jeden wyścig finałowej rundy British Superbike był potrzebny Leonowi Haslamowi by zapewnić sobie pierwszy w karierze tytuł mistrza Wielkiej Brytanii w klasie superbike. Zawodnik JG Speedfit Kawasaki do trzywyścigowego weekendu przystępował mając 61 punktów przewagi w generalce przed Jake’em Dixonem. Haslam był dopiero szósty, ale przy drugiej pozycji Dixona wystarczyło to do zapewnienia sobie mistrzostwa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Haslam zdominował tegoroczny sezon British Superbike. Przed rozpoczęciem ostatniej rundy wygrał aż 14 wyścigów, z czego pięć pod rząd. Teraz przed zawodnikami British Superbike jeszcze dwa wyścigi na Brands Hatch w ten weekend. Przypomnijmy, że w przyszłym roku Leon Haslam wraca do World Superbike, gdzie w 2010 roku był wicemistrzem świata jeżdżąc dla Suzuki. Brytyjczyk zajmie miejsce Toma Sykesa w fabrycznej ekipie Kawasaki.

Fot. facebook.com/JGSpeedfitBournemouthKawasaki

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 0,468 sek