Home / Inne / LRP Poland i Lucy Gloeckner razem w FIM EWC na Słowacji

LRP Poland i Lucy Gloeckner razem w FIM EWC na Słowacji

Polski zespół LRP Poland podczas zaplanowanej na najbliższy weekend trzeciej rundy motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC wystawi nietypowy skład. Podczas ośmiogodzinnego wyścigu na torze Slovakiaring na BMWS1000RR z numerem 90 zmieniać się będą Słowak Jaro Cerny, debiutujący w MŚ zaledwie 18-letni Arnaud Friedrich oraz Lucy Gloeckner, jedna z najszybszych kobiet na świecie.

28-letnia Niemka to bardzo doświadczona zawodniczka. W 2015 roku w barwach BMW wywalczyła wicemistrzostwo Niemiec klasy Superstock 1000. Rok temu najpierw stanęła na podium FIM EWC klasy Superstock podczas ośmiogodzinnych zmagań na torze Oschersleben a następnie o niecałą sekundę rozminęła się z podium w klasyfikacji generalnej legendarnego wyścigu 24-godzinnego Bol d’Or. Trzy tygodnie temu Lucy razem z innym wspieranym przez BMW zespołem zakwalifikowała się do 24-godzinnego wyścigu w Le Mans na wysokim, trzecim miejscu.

W najbliższy weekend Gloeckner dołączy do Jaro Cernego oraz zaledwie 18-letniego Niemca, Arnauda Friedricha, który zadebiutuje w FIM EWC tydzień po podwójnym podium w swoim debiucie w europejskiej serii Alpe Adria klasy Superstock 1000. Cała trójka dosiądzie przygotowanego z fabrycznym wsparciem BMW S1000RR na oponach Pirelli.

Polska ekipa imponowała w FIM EWC na Słowacji już rok temu, w składzie Markus Reiterberger, Michal Filla i Jaro Cerny najpierw sięgając po trzecie miejsce w kwalifikacjach, a następnie po siódmą pozycję w wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tegoroczny wyścig FIM EWC 8h Slovakiaring odbędzie się w sobotę, w godzinach 14:30-22:30. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25.

„Podobnie jak rok temu, udajemy się na Słowację z dużymi ambicjami i bardzo ekscytującym składem – mówi menedżer i doświadczony zawodnik ekipy, Bartłomiej Lewandowski, który trzy tygodnie temu startował w jej barwach w 24-godzinnym wyścigu FIM EWC w Le Mans. – Jaro zna tor Slovakiaring jak własną kieszeń, a Arnaud pokazał już w miniony weekend, że jest wielką wschodzącą gwiazdą wyścigów motocyklowych. Na Słowacji dołączy do nich Lucy Gloeckner, która jest nie tylko chyba najszybszą dzisiaj kobietą na świecie, ale w ogóle jedną z najszybszych osób w stawce mistrzostw świata FIM EWC. Co prawda ciężko pracowałem testując i przygotowując nasz motocykl do tego weekendu podczas ostatniej rundy Alpe Adria, ale gdy dzięki wsparciu BMW pojawiła się możliwość dołączenia Lucy do naszego składu, nie zastanawiałem się ani chwili i odstąpiłem swoje miejsce. Jestem pewien, że możemy w sobotę bez kompleksów rzucić wyzwanie światowej czołówce, chociaż oczywiście podczas wyścigów długodystansowych wszystko może się wydarzyć. Choć ośmiogodzinne zmagania to z pozoru „sprint” w porównaniu do wyścigów 24-godzinnych, to jednak nadal są one bardzo długie i wymagające, nie tylko dla zawodników, ale również mechaników i motocykla. Pod każdym względem jesteśmy jednak stuprocentowo przygotowani do walki.”

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. “odbędzie się w sobotę, w godzinach 14:30-22:30. Bezpośrednie relacje na antenie Eurosportu 2 w godzinach 14:00-15:00 i 17:30-22:25.”

    serio? wyłączą się 5 minut przed końcem? :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
120 zapytań w 0,392 sek