Home / Inne / LRP Poland podbija Chorwację

LRP Poland podbija Chorwację

Startujący na BMW w barwach LRP Poland Arnaud Friedrich nie schodzi z podium! Na nowym dla siebie torze Grobnik 18-latek ukończył oba wyścigi czwartej rundy motocyklowego Pucharu Europy Alpe Adria klasy Superstock 1000 na trzecim miejscu. Dwukrotnie w pierwszej dziesiątce finiszował także Jarosław Szczęsny, a punkty w niedzielnym wyścigu Superbike’ów wywalczył również w Chorwacji Bartłomiej Lewandowski.

Szósty po kwalifikacjach, Friedrich w obu wyścigach spektakularnie przebijał się na trzecie miejsce, finiszując zaledwie osiem sekund za zwycięzcą. Dzięki sześciu podiom na osiem tegorocznych startów, niemiecki zawodnik dosiadający BMW S1000RR na oponach Pirelli zajmuje wysokie, drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Alpe Adria.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„To był dla naszego zespołu pierwszy start na chorwackim Autodromie Grobnik, który zresztą otrzymał w tym roku zupełnie nowy asfalt – mówi Bartłomiej Lewandowski, zawodnik i jednocześnie menedżer zespołu LRP Poland. – Mieliśmy więc przed sobą trudne zadanie, ale z każdym wyjazdem na tor podkręcaliśmy tempo, poprawialiśmy ustawienia i szukaliśmy limitów opon Pirelli. Dopiero w niedzielę czuliśmy się już całkowicie komfortowo, dlatego tym bardziej cieszą dwa podia Arnauda, dwa finisze w pierwszej dziesiątce Jarka Szczęsnego oraz moje punkty w drugim wyścigu. Arnaud jest w świetnej sytuacji w klasyfikacji generalnej i z wyścigu na wyścig jest coraz szybszy, dlatego w końcówce sezonu będzie bardzo groźny. Nie tylko w Alpe Adria, ale także w mistrzostwach Polski, których kolejne wyścigi odbędą się już za dwa tygodnie w Poznaniu i na które zapraszamy wszystkich naszych kibiców.”

BMW | BMW Motorrad Polska | Pirelli Polska

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,188 sek