Home / Inne / LRP Poland ponownie na mecie 24 Heures Motos w Le Mans

LRP Poland ponownie na mecie 24 Heures Motos w Le Mans

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland na 25. pozycji ukończyli swój czwarty start w prestiżowym, 24-godzinnym wyścigu mistrzostw świata FIM EWC na francuskim torze w Le Mans.

Trójka w składzie Bartłomiej Lewandowski, Arnaud Friedrich i Dominik Vincon podczas morderczego maratonu pokonała za sterami BMW S1000RR z numerem 90 aż 775 okrążeń, czyli 3,2 tys. kilometrów. Po drodze motocykliści polskiego zespołu 28 razy meldowali się w alei serwisowej na tankowanie i zmianę opon Pirelli.

Do mety dojechali na 25. miejscu w stawce 37 ekip, którym udało się ukończyć 24 Heures Motos. O tym, jak trudny jest wyścig w Le Mans, świadczy chociażby fakt, że aż 22 teamy musiały wycofać się z rywalizacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Cały zespół wykonał ogromną pracę aby ponownie dojechać do mety najtrudniejszego wyścigu motocyklowego na świecie.” – powiedział Bartłomiej Lewandowski. “Cieszymy się, że udało nam się kolejny raz ukończyć 24 Heures Motos, pokazując jednocześnie bardzo dobre tempo i finiszując m.in. przed aktualnymi mistrzami świata. Długo jechaliśmy w punktowanej dwudziestce, na szesnastej pozycji. Niestety w nocy mieliśmy trochę pecha i straciliśmy czas m.in. z powodu problemów z hamulcami. Spadliśmy z tego powodu na dwudzieste piąte miejsce i z pewnością czujemy lekki niedosyt, bo liczyliśmy dziś na punkty, ale najważniejsze, że znów ukończyliśmy zmagania w Le Mans, potwierdzając szybkość naszych zawodników, klasę mechaników i niezawodność naszego BMW. Warunki podczas wyścigu były bardzo trudne. Doszło do wielu wypadków, a do mety nie dojechały aż 22 ekipy. Bardzo dziękuję całemu zespołowi za ciężką pracę w ekstremalnie trudnych warunkach oraz polskim kibicom, którzy ponownie zapewnili nam niesamowite wsparcie i doping.”

Drugi w tym roku wyścig MŚ FIM EWC odbędzie się już 11 maja na torze Slokaviaring na Słowacji, gdzie wcześniej, bo już w najbliższy weekend, zawodników LRP Poland czeka start w pierwszej rundzie Pucharu Europy Alpe Adria. W dniach 18-19 maja w Poznaniu rozpocznie się z kolei sezon motocyklowych mistrzostw Polski WMMP.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Autor skrzętnie pominął niewygodne fakty. LPR zrobił o 64 mniej okrążeń w porównaniu ze zwycięzkim zespołem. To chyba dużo :-/
    W pit lane stracili 1:09 godziny, zwycięzca 20:43 minut. Brak wypadku to dobra wiadomość, czekamy na więcej!

  2. To pokazuje poziom jaki dzieli nas od europejskich średniaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
173 zapytań w 0,502 sek