Home / Inne / LRP Poland potwierdza skład na FIM EWC w Malezji

LRP Poland potwierdza skład na FIM EWC w Malezji

Podczas grudniowego wyścigu motocyklowych długodystansowych mistrzostw świata FIM EWC w Malezji polska ekipa LRP Poland stanie do walki w nowym składzie.

Podczas ośmiogodzinnych zmagań na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze Sepang do Bartłomieja Lewandowskiego i sprawdzonego Dominika Vincona dołączy 28-letni Jan Bühn, jeden z czołowych zawodników motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy Superbike, doświadczony instruktor oraz wielokrotny uczestnik wyścigów FIM EWC.

Cała trójka dosiądzie 14 grudnia motocykla BMW S 1000 RR na oponach Pirelli, zmieniając się podczas ośmiogodzinnego wyścigu 8 Hours of Sepang w Malezji, która debiutuje w kalendarzu FIM EWC. W zmaganiach weźmie udział aż 50 zespołów z całego świata. Większość z nich, podobnie jak LRP Poland, rywalizuje w pełnym cyklu MŚ FIM EWC.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Polska ekipa rozpoczęła sezon 2019-2020, swój czwarty w FIM EWC, od punktowanego finiszu we wrześniowym, 24-godzinnym wyścigu Bol d’Or we Francji. Po nowym roku Polaków czekają jeszcze trzy wyścigi, 24-godzinne zmagania w Le Mans oraz ośmiogodzinne pojedynki na torach Oschersleben i Suzuka.

„Jan mimo młodego wieku jest bardzo doświadczonym, a do tego także utytułowanym zawodnikiem – mówi jeżdżący manager ekipy, Bartłomiej Lewandowski. – W 2015 roku wywalczył mistrzostwo Niemiec klasy Supersport, a dwa lata temu tytuł drugiego wicemistrza klasy Superbike i to właśnie za sterami BMW S 1000 RR. Dobrze zna motocykl oraz specyfikę wyścigów długodystansowych, bo wielokrotnie startował już z powodzeniem w FIM EWC, dlatego będzie dla nas w Malezji cennym wzmocnieniem. Tor Sepang jest wielką nowością dla wszystkich oraz ogromnym wyzwaniem ze względu na wysokie temperatury i wilgotność, dlatego czeka nas z pewnością trudny weekend, ale po udanym początku sezonu podczas Bol d’Or chcemy iść za ciosem i znów walczyć o punkty. Nie ukrywamy również, że tradycyjnie liczymy na gorący doping polskich kibiców, na których zawsze możemy polegać.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. ciekawe dlaczego Polaków nie weźmie ten Lewandowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
129 zapytań w 0,429 sek