Home / Inne / LRP Poland punktuje w FIM EWC w 8h Oschersleben

LRP Poland punktuje w FIM EWC w 8h Oschersleben

Motocykliści polskiego zespołu LRP Poland ukończyli sobotni wyścig mistrzostw świata FIM EWC w Oschersleben na 17. pozycji w klasyfikacji generalnej i 11. w klasie EWC, sięgając po pierwsze w tym sezonie punkty.

Na fabrycznym BMW S1000RR na oponach Pirelli zmieniała się trójka w składzie Niemiec Arnaud Friedrich, Słowak Jaro Cerny i jeżdżący menedżer Bartłomiej Lewandowski, w trakcie ośmiu godzin rywalizacji pokonując 296 okrążeń technicznego i wymagającego fizycznie toru.

„Mamy pierwsze punkty! – podkreśla Bartłomiej Lewandowski, którego zespół sięgnął w Niemczech po cztery oczka. – Szczerze mówiąc w trakcie wyścigu nie wierzyłem, że nam się uda, bo na jego początku straciliśmy siedem okrążeń po tym, jak czujnik tylnego koła uszkodziło pechowe uderzenie kamieniem. To coś niespotykanego. Chyba łatwiej wygrać na loterii niż zaliczyć taką przygodę. Sprawna praca mechaników oraz determinacja całego zespołu zaowocowały jednak tym, że finalnie jesteśmy na mecie na punktowanej pozycji. Dziękujemy wszystkim kibicom za ogromne wsparcie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejny start w FIM EWC czeka motocyklistów LRP Poland w połowie września. 24-godzinny wyścig Bol d’Or będzie już pierwszą rundą sezonu 2018-2019. Teraz zawodnicy polskiego zespołu skupiają się na rywalizacji w mistrzostwach Polski WMMP i europejskim cyklu Alpe Adria. Najbliższe wyścigi na przełomie czerwca i lipca na węgierskim Pannoniaringu.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
117 zapytań w 0,388 sek