Home / Inne / Marko Jerman Królem Rijeki!

Marko Jerman Królem Rijeki!

Marko Jerman zdominował trzecią rundę tegorocznych zmagań Alpe Adria na torze Rijeka w Chorwacji. Zgodnie z przewidywaniami zawodnik zespołu Suzuki GRANDys duo wygrał wyścigi klas Superbike i Superstock 1000, a dodatkowo zainkasował komplet bonusowych punktów za kwalifikacje i najlepsze okrążenia wyścigów. 

Dzięki sukcesowi na swoim domowym torze Marko został liderem klasyfikacji generalnej w klasie Superbike przesuwając na drugie miejsce Andy Meklaua, który w Chorwacji nie startował. 27 punktów zdobytych w klasie Superstock 1000 pozwoliło zbliżyć się do lidera tej klasy Michala Filli.

Mniej szczęścia w Rijece miał Daniel Bukowski, który w niedzielny poranek miał poważny upadek w sesji rozgrzewkowej. Mimo poważnych uszkodzeń motocykla nasz zawodnik stanął na starcie wyścigu i zajął w nim szóste miejsce. Mimo, że po raz pierwszy w tym sezonie Daniel nie stał na podium nadal jest wiceliderem klasyfikacji generalnej.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

Bardzo się cieszę, że Marko wykonał zakładany plan w 100% i w obu klasach walczy o mistrzowskie tytuły. Daniel też mimo upadku i słabszego wyścigu nie traci dystansu do lidera i w następnych wyścigach będzie starał się odrobić straty. Dziękuję całemu zespołowi za wykonaną pracę i już nie mogę się doczekać kolejnych zawodów.

Daniel Bukowski, Superstock 600:

Po kwalifikacjach wprowadziliśmy pewne zmiany w ustawieniach motocykla i chcieliśmy je sprawdzić w czasie rozgrzewki. Niestety jeden z zawodników przede mną wykonał nieprzewidziany manewr i przy dużej prędkości wyleciałem z toru. Zespół spisał się doskonale i mogłem wystartować w wyścigu, co nie było takie pewne, ponieważ maszyna była w opłakanym stanie. W samym wyścigu nie mogłem utrzymać tempa czołówki, chociaż kręciłem dobre czasy. Najważniejsze, że liczymy się nadal w walce o tytuł i już nie mogę doczekać się Mostu.

Wyniki wyścigów:

Superbike:

1 Marko Jerman

2 Jan Halbich

3 Janez Prosenik

4 Berto Camlek

5 Irek Sikora

 

Superstock 1000:

1 Marko Jerman

2 Michal Filla

3 Martin Choy

4 Marko Erceg

5 Stefan Schrammel

 

Superstock 600:

1 Luka Decko
2 Luca Tommasini
3 Viktor Kispataki
4 Janos Chrobak
5 Martin Ivanov
6 Daniel Bukowski

 

Klasyfikacja generalna Alpe Adria:

 

Superbike:

1 Marko Jerman 83

2 Andy Meklau 72

3 Jan Halbich 62

4 Janez Prosenik 53

5 Berto Camlek 43

 

Superstock 1000:

1 Michal Filla 92

2 Marko Jerman 78

3 Martin Choy 61

4 Andy Meklau 58

5 Michal Sembera 33

 

Superstock 600:

1 Janos Chrobak 80

2 Daniel Bukowski 66

3 Luca Tommasini 52

4 Kevin Koller 37

5 Adrian Gyutai 36

Informacja prasowa

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
178 zapytań w 1,301 sek