Home / Inne / Mateusz Molik w barwach Wójcik Racing Team

Mateusz Molik w barwach Wójcik Racing Team

Zaledwie 15-letni Mateusz Molik będzie w nadchodzącym sezonie reprezentował barwy Wójcik Racing Teamu w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300. 

Poznaniak to jeden z najlepiej zapowiadających się zawodników motocyklowych młodego pokolenia. Dwa ostatnie sezony spędził ścigając się jako jedyny Polak w towarzyszącej MŚ MotoGP i mistrzostwom Niemiec IDM Superbike serii Northern Talent Cup, przeznaczonej dla młodych talentów z Europy Środkowej i Północnej.

Sukcesy odnosił także w kraju, od dwunastego roku życia ścigając się w Pucharze Polski klasy Moto3, a wcześniej w wyścigach Pucharu Polski Pit Bike. Motorsport ma we krwi, bowiem jest synem świetnego zawodnika i szkoleniowca, Jacka Molika.

W sezonie 2022 Mateusz Molik wystartuje w pełnym cyklu mistrzostw Polski klasy Supersport 300. Zmagania rozpoczną się w ostatni weekend maja na torze w Poznaniu i będą składać się w sumie z czterech rund. Podczas każdej z nich odbędą się po dwa wyścigi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Partnerem juniorskiego projektu Wójcik Racing Team w sezonie 2022 będzie ponownie PKN ORLEN. W nowych barwach Mateusz Molik zadebiutuje już w następny weekend, startując treningowo w wyścigach mistrzostw Czech na słynnym torze MotoGP w Brnie.

„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z powodu dołączenia do Wójcik Racing Teamu – mówi Mateusz Molik. – To ekipa z dużymi ambicjami i sukcesami, w której z pewnością będę mógł skutecznie kontynuować swój rozwój jako zawodnik. Przede mną sporo nauki. Przesiadam się z motocykli prototypowych na Yamahę R3, która jest zmodyfikowaną maszyną wyścigową i wymaga nieco innego stylu jazdy, ale jestem gotowy na nowe wyzwanie. Dam z siebie wszystko i chcę już w tym roku walczyć o wysokie pozycje”.

„Od samego początku istnienia zespołu wspieranie i rozwój młodych, polskich talentów jest dla nas jednym z głównych priorytetów – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – W ostatnich latach pomogliśmy wielu młodym zawodnikom rozwinąć skrzydła i pokazać się na międzynarodowych torach. Jednocześnie od dłuższego czasu z zainteresowaniem przyglądaliśmy się postępom Mateusza, który zaimponował nam tempem i walecznością podczas dwóch poprzednich sezonów startów w cyklu Northern Talent Cup. W tym roku Mateusz będzie reprezentował barwy Wójcik Racing Teamu w mistrzostwach Polski klasy Supersport 300. Traktujemy ten sezon jako swojego rodzaju rozgrzewkę i pierwszy krok naszej długofalowej współpracy, bowiem mamy wobec Mateusza daleko idące plany”. 

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,200 sek