Home / Inne / Mateusz Oślak również w eliminacjach Red Bull Rookies Cup!

Mateusz Oślak również w eliminacjach Red Bull Rookies Cup!

Kilka dni temu informowaliśmy, że zaproszenie do eliminacji do cyklu Red Bull Rookies Cup otrzymał 15-letni Grzegorz Kumanek. Teraz do grona polskich młodych zawodników, którzy mogą sprawdzić się na tle międzynarodowej konkurencji, dołącza Mateusz Oślak, którego organizatorzy również zaprosili na testy, odbywające się w październiku.

Mateusz swoją przygodę z wyścigami rozpoczynał od gokartów, potem jednak przesiadł się na motocykle i od tego roku startuje w holenderskiej serii Gamma Yamaha R125 Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

“Zaryzykowaliśmy i wysłałem swoją aplikacje do Red Bull i tak oto dokładnie wczoraj dowiedziałem się o tym, że zostałem wybrany! Był i wciąż jest to dla mnie wielki szok! Postaram dać z siebie wszystko, teraz czekają mnie 2 tygodnie treningów na torze i poza nim.” – przekazał nam w piątek młody polski zawodnik.

Eliminacje do przyszłorocznego cyklu Red Bull Rookies Cup odbędą się na torze w Guadix w Hiszpanii, w dniach 1-4 października 2018 roku. Wszystkim polskim zawodnikom, którzy wezmą w nich udział, życzymy oczywiście znalezienia się w finałowej grupie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No i dobrze widzieć że ktoś jeszcze stara się o wejście do pucharu Red Bulla. Bo wychodzi na to że mamy dużo zdolnych kierowców, nie tylko Daniel Blin, Piotr Biesiekirski i Kamil Krzemień – którym oczywiście życzę żeby wiele osiągnęli, jak każdemu innemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 0,572 sek