Home / Inne / Michał “Budziach” Budziaszek zdradził plany na sezon 2021

Michał “Budziach” Budziaszek zdradził plany na sezon 2021

 

Michał “Budziach” Budziaszek zdradził plany na sezon 2021. Będzie to kontynuacja hiszpańskiej przygody z końca bieżącego roku.

Po tym jak z powodu pandemii koronawirusa puchar Yamahy R3 przy niemieckich mistrzostwach IDM został odwołany, Michał został bez planów. Rok 2020 był ciężki dla sportu. Wiele zawodów było przekładanych lub odwoływanych, dlatego Michał jechał tam, gdzie dało się ścigać (supersport 300, supermoto, pitbike) Pod koniec sezonu „Budziach” dostał zaproszenie od Teamu I+Dent, gdzie wystartował w ostatniej rundzie Esbk i było to bardzo ambitne wyzwanie.

Pozostawił on po sobie bardzo pozytywne wrażenie w nowym dla siebie środowisku, imponował tempem, dlatego też Szef zespołu postanowił kontynuować współpracę w sezonie 2021. I+Dent stawia na młodych kierowców, pomagając im tym samym budować swoją karierę. Zespół ma także doświadczenie z mistrzostw świata, gdzie startowali z dzikimi kartami w worldsbk. Michał wystartuje we wszystkich rundach ESBK (Mistrzostwa Hiszpanii) w klasie sbksjunior (supersport 300), dosiadając motocykla Yamaha R3.

Kliknij, aby pominąć reklamy

-To dla mnie bardzo ważne, że już na tak wczesnym etapie wiem gdzie będę startował w przyszłym roku- komentuje młody Polak. Pozwoli mi się to w pełni skupić na przygotowaniach. Będzie to na pewno większe wyzwanie niż te, na które szykowałem się w tym roku. W Hiszpanii jest bardzo wysoki poziom. Zawodnicy tam jeżdżący mają tempo na poziomie Mistrzostw Świata. Dziękuję zespołowi, że we mnie uwierzyli i dadzą mi szanse reprezentowania ich barw w tak prestiżowych zawodach. Miałem okazję wystartować z I+Dent w dwóch rundach ESBK i CIV. Szybko złapaliśmy wspólny język. Team tworzą świetni ludzie, pełni pasji do wyścigów motocyklowych i mający spore doświadczenie, z którego mam zamiar skorzystać, by zrobić jak największy progres.

Sezon w Hiszpanii startuje już w kwietniu. Bez wątpienia będzie to wielkie wyzwanie, ale na pewno przybliży Michała do świata wielkich wyścigów i pomoże mu zrobić kolejny krok w swojej wyścigowej karierze.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jak to mówią:
    -Nastęny młody :)

    Ciesze się, że to pokolnie będzie jeździło lepiej od Nas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,454 sek