Home / Inne / Michał Budziaszek już po otwarciu sezonu w mistrzostwach Hiszpanii ESBK

Michał Budziaszek już po otwarciu sezonu w mistrzostwach Hiszpanii ESBK

Pierwsza Runda ESBK w Jerez, Michał Budziaszek rozpoczął sezon w mocno obsadzonej klasie SBK Junior, zajmując odpowiednio 26 i 28 miejsce. Mistrzostwa Hiszpanii to jedna z najsilniejszych krajowych serii wyścigowych, w padoku można spotkać wiele nazwisk, które znane są z MotoGP czy WSBK. Zespoły z ogromnym doświadczeniem przyjechały rywalizować ze sobą na rundę w Circuito de Jerez – Ángel Nieto, licznie obsadzając każda z klas (44 zawodników i zawodniczek w klasie Supersport 300).

I+Dent Racing Team wraz z Budziachem testowali na torze dwa tygodnie wcześniej. Ustawienie jednak trzeba było korygować pod zmieniającą pogodę, jeden z treningów był także deszczowy. Pierwszy sezon w tak poważnych zawodach to dla Michała czas na naukę, jednak jest ambitnym sportowcem i chce walczyć z rywalami, którzy ścigają się motocyklami w specyfikacji supersport 300.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Michał zakwalifikował się do wyścigu na 31 miejscu. Wyścig numer 1 został po 5 kółkach przerwany po groźnie wyglądającym wypadku (w którym na szczęście nikomu nic się nie stało) na linie startowe zawodnicy wrócili po krótkiej przerwie. Po wznowieniu wyścig miał trwać tylko 5 okrążeń. Nasz zawodnik ostatecznie ukończył na 28 pozycji. Ostatniego dnia zawodów z rana mocno padało. Poranne treningi odbyły się na mokrej nawierzchni. Do wyścigu jednak przeschło i zawodnicy ustawili się na starcie drugiego wyścigu na oponach typu slick.

Budziaszek wyścig numer dwa ukończył na 26 pozycji, tak podsumowuje pierwszy weekend wyścigowy w sezonie 2021: “Nie był to najlepszy początek sezonu dla mnie. Nie mogłem odnaleźć pewności siebie na motocyklu, takiej jaką miałem na testach na tym torze. Piątkowa wywrotka także w tym nie pomogła. Czas na wyciągnięcie wniosków i koncentracja na przyszłości, to dopiero początek ścigania, jeszcze wiele rund przede mną. Dziękuję wszystkim co trzymali za mnie kciuki i wszystkie wiadomości wspierające jakie od was dostałem.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
137 zapytań w 0,383 sek