Home / Inne / Milan Pawelec 0,1 sekundy od punktów w 1. wyścigu w Assen

Milan Pawelec 0,1 sekundy od punktów w 1. wyścigu w Assen

Milan Pawelec ukończył pierwszy sobotni wyścig Red Bull Rookies Cup na 16. pozycji. Do punktowanej strefy zabrakło mu bardzo niewiele, bo tylko 0,1 sekundy. Istotna okazała się kara długiego okrążenia, którą Milan musiał wykonać wraz z kilkoma innymi jeźdźcami, jednak nie tylko to zadecydowało o braku punktów, bowiem 2. i 3. na mecie zawodnik także musieli wykonać identyczną karę.

Pawelec otrzymał karę długiego okrążenia za „przewinienie” w kwalifikacjach, które ukończył na 14. miejscu. Nałożono je za więcej niż 5 zbyt wolnych sektorów w czasówce. W sumie taką karę odbywało aż ośmiu zawodników.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wykonanie kary sprawiło, że grupa walcząca o punkty odjechała. Tempo Milana okazało się niewystarczające, aby odrobić straty. Na mecie Milan miał minimalną stratę do 15. zawodnika, który zdobył 1 punkt, jednak strata do sklasyfikowanych wyżej zawodników była już bardzo duża, bo TOP13 zamknęła się w 2,1 sekundy! Ta grupa miała aż 14 sekund przewagi nad grupą, w której jako drugi finiszował polski zawodnik.

Zawody wygrał Brian Uriarte, ale wygrał zaledwie o 0,1s przed Rico Salmelą, który przypomnijmy, także wykonywał karę, podobnie jak trzeci dziś Valentin Perrone. Drugi wyścig w Holandii odbędzie się w niedzielę, o 15:20, na zakończenie weekendu wyścigowego na torze Assen.

Wyniki 1. wyścigu

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Gratulację za walkę ale jak sam mówi w wywiadzie jeszcze wiele nauki przed nim
    co potwierdza strata czasowa do czołówki,
    tylu sekund nie da się zniwelować lekką poprawą, to jeszcze przepaść
    do końca sezonu jeszcze sporo ścigania i powinien być do tego czasu wyrażnie szybszy.
    Jutro bez Long Lapu liczę i życzę punktów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,917 sek