Home / Inne / Milan Pawelec bez punktów w Portimao w JuniorGP

Milan Pawelec bez punktów w Portimao w JuniorGP

Nie był to najlepszy weekend dla Milana Pawelca w drugiej w tym roku portugalskiej rundzie cyklu juniorskich mistrzostw świata Moto3 – JuniorGP. Polskiemu zawodnikowi bardzo niewiele zabrakło do zmieszczenia się w punktowanej 15-tce w 1. wyścigu. W 2. wyścigu, rozegranym w niedzielne popołudnie, pozycja była bardziej odległa.

W sobotnich kwalifikacjach Milanowi udało się awansować do Q2 po zajęciu 3. lokaty w Q1. W Q2 zajął jednak ostatnie, 18. miejsce, i z tego pola przyszło mu rozpoczynać oba wyścigi. 1. wyścig zakończył tuż za punktami, na 16. lokacie, po walce o TOP15. „Gorący pierwszy wyścig w Portimão! Po starcie z 18. pozycji przebiłem się na 10. miejsce i dawałem z siebie wszystko podczas walki w grupie. Finalnie wpadłem na metę na 16. lokacie, zbierając po drodze kolejne cenne doświadczenia.” – skomentował po wyścigu #4 w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Po południu jednak, w kolejnym, 2. wyścigu na dystansie 15. okrążeń, nie udało się powtórzyć walki z 1. wyścigu. Na 1. okrążeniu Pawelec jeszcze co prawda wskoczył na 15. lokatę, potem jednak z każdym kółkiem pozycja była coraz odleglejsza, aż na 11. kółku udało się awansować z 23. na 21. pozycję na mecie.

Sezon JuniorGP przekroczył w Portugalii półmetek. Po 7 tegorocznych wyścigach, Milan Pawelec zajmuje w klasyfikacji 22. pozycję, z 10 punktami na koncie. Nowym liderem został Alvaro Carpe mający 90 oczek, przed Jesusem Riosem i Marcosem Uriarte, z 88 punktami na koncie. Kompletną hiszpańską dominację dopełnia czwarta pozycja Adriana Crucesa. Do końca sezonu pozostało już jedynie pięć wyścigów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Oglądałem wyścigi

    Wszystkie wyścigi odbyły się w niedzielę.autor pewnie skopiował to z innej strony .na pewno nie oglądał wyścigów i nie wie jaki ma harmonogram juniorgp. Co do wyścigów Milan przegrał walkę z zawodnikami którzy do tej pory nie mieli punktów dlaczego tak się stało nie powiedział.za tydzień assen w Red bull może to będzie tor pod niego bez długich prostych i po płaskim terenie.

    Poprawione, thx! – red.

  2. Jeśli ktoś oglądał wczorajsze wyścigi to powinien wiedzieć, że Milan w treningach zaliczył upadek i że nie udało się perfekcyjnie ustawić motocykla pod wyścig ( podobno były jakiś problemy z wibracjami ).
    Przy tak wyrównanej stawce nie ma mowy, że coś jest delikatnie nie tak. Absolutnie wszystko musi być perfekcyjnie ustawione, jeśli nie jest dobry wynik jest nie możliwy do osiągnięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,913 sek