Home / Inne / Mocny finisz Pawelców w Walencji

Mocny finisz Pawelców w Walencji

Bracia Milan i Oleg Pawelec zakończyli debiutancki sezon w motocyklowej serii European Talent Cup pokazując wyraźne postępy podczas obu wyścigów na torze MotoGP w Walencji.

Młodzi zawodnicy wspieranego przez PKN ORLEN Wójcik Racing Junior Teamu w Walencji ścigali się w niepełnym składzie. Na torze imienia Ricardo Tormo zabrakło Mateusza Pasiuka, ale Milan i Oleg, mimo przeciwności losu, znów spisali się na medal.

Debiutujący w tym roku w jednej z najmocniejszych serii motocyklowych na świecie, młodzi Polacy zakwalifikowali się do zmagań w Walencji odpowiednio na 33. i 34. pozycji.

15-letni Oleg imponował w obu wyścigach, przebijając się odpowiednio na 25. i 24. lokatę na mecie, w niedzielę finiszując w grupie walczącej o osiemnastą pozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tuż za nim dwukrotnie finiszował młodszy z braci, 13-letni Milan, który ustawił się na starcie mimo groźnego wypadku podczas treningów i kontuzji prawej ręki.

Jakby tego było mało, do sobotniego wyścigu Milan musiał ruszać z alei serwisowej z powodu usterki sprzęgła, ale był w stanie dojechać do mety na 30. miejscu. Dzień później finiszował na 27. pozycji, tylko pięć sekund za starszym bratem.

Obaj zawodnicy przez cały weekend pokazywali także regularne postępy, w drugim wyścigu poprawiając swoje już solidne czasy z kwalifikacji aż o sekundę.

„To było bardzo udane zakończenie naszego debiutanckiego sezonu w serii ETC – powiedział Oleg Pawelec. – W pierwszym wyścigu traciłem trochę czasu na prostych, ale na niedzielę poprawiliśmy ustawienia i tak naprawdę po raz pierwszy w tym roku byłem w stanie naprawdę fajnie powalczyć. Biorąc pod uwagę fakt, że na początku sezonu momentami miałem problemy z zakwalifikowaniem się do wyścigów, dzisiejsza walka w połowie stawki o osiemnaste miejsce pokazuje jak duże zrobiliśmy postępy. Co prawda w tym ostatnim wyścigu zabrakło jeszcze trochę doświadczenia w walce w tak dużej grupie, ale coraz lepsze czasy bardzo mnie motywują przed przyszłym sezonem”.

„Z jednej strony to nie był mój weekend – dodał Milan Pawelec. – Kontuzja ręki i awaria sprzęgła mocno utrudniły mi walkę w pierwszym wyścigu. Dzisiaj z kolei wyjechałem poza tor po kontakcie z rywalem i straciłem pięć pozycji. Gdyby nie to, miałem szansę na walkę w grupie, w której finiszował Oleg. Z drugiej strony na początku sezonu traciliśmy do liderów po cztery, pięć sekund. Dzisiaj ta strata wynosiła niecałe dwie sekundy i to najlepsze potwierdzenie naszych postępów. Mamy za sobą rok bardzo intensywnej nauki; nowych torów, motocykli i walki na zupełnie nowym dla nas poziomie. Zebrane doświadczenia wykorzystamy w sezonie 2021, a dzisiaj chcielibyśmy bardzo podziękować nie tylko kibicom za doping, ale także naszym partnerom, bez których nie byłoby nas tutaj”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 0,343 sek