Home / Inne / Zespół LRP Poland nie w komplecie na mecie w Le Mans

Zespół LRP Poland nie w komplecie na mecie w Le Mans

12963770_750009555135893_5995225429252812061_n

Motocykliści ekipy LRP Poland z przygodami i niestety nie w komplecie, ale ukończyli w niedzielę 24-godzinny wyścig mistrzostw świat FIM World Endurance we francuskim Le Mans.

Polski zespół debiutował w ten weekend we francuskim klasyku rozpoczynając swoje starty w pełnym cyklu MŚ. Celem polskich motocyklistów było przede wszystkim dojechanie do mety i zebranie doświadczenia, i ten plan został całkowicie realizowany.

Już kilka godzin po starcie Polacy przebili się w stawce 57 ekip z całego świata z 45 pola startowego na 16 miejsce w stawce. Niestety, przed północą jeżdżący menedżer zespołu, Bartłomiej Lewandowski, zderzył się podczas wyprzedzania z wolniejszym, dublowanym zawodnikiem, co zakończyło się groźną wywrotką.

Podczas gdy Lewandowski trafił w nocy do szpitala, gdzie przeszedł operację złamanej lewej ręki, motocykl BMW S1000RR po 40 minutach trafił do zespołowego garażu, gdzie polscy mechanicy ekspresowo przygotowali maszynę do dalszej jazdy.

Zespół podjął następnie wyjątkowo odważną decyzję, aby Marcin Walkowiak i Paweł Górka kontynuowali jazdę jedynie we dwójkę, zmieniając się na motocyklu przez ponad dwanaście godzin. Dzięki ich determinacji ekipa LRP Poland ukończyła swój debiut w wyścigu w Le Mans na 43. miejscu. Przez 24 godziny Polacy pokonali łącznie 649 okrążeń, czyli 2725 km.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wszystko szło pięknie, a my jechaliśmy naprawdę wysoko aż do momentu, w którym jeden z wolniejszych kierowców zajechał mi drogę – wyjaśnia Bartłomiej Lewandowski. – Niestety czeka mnie przymusowa, trzymiesięczna przerwa, ale jako ekipa opuszczamy Le Mans zadowoleni. Chcieliśmy przede wszystkim dojechać do mety i zebrać doświadczenie, i ten cel zrealizowaliśmy. Po moim wypadku cały zespół podjął wspólnie trudną decyzję o dalszej jeździe.”

944813_750009558469226_4777957614934363484_n

„Paweł i Marcin pokazali determinację na torze, a nasi mechanicy kapitalną pracę w zespołowym garażu. Pokazaliśmy we Francji, że mamy zespół na najwyższym światowym poziomie i możemy celować w miejsca w pierwszej dziesiątce. To też nasz plan na kolejne rundy MŚ. Chciałbym bardzo gorąco podziękować nie tylko całej ekipie i naszych partnerom, ale przede wszystkim polskim kibicom, od których dostaliśmy ogromne, bardzo cenne wsparcie. Dziękujemy!”

Druga z czterech rund MŚ FIM World Endurance, 12 godzinny wyścig w portugalskim Portimao, odbędzie się w dniach 10-11 czerwca. Wcześniej cały zespół czeka także start w pierwszej rundzie mistrzostw Polski, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 21-22 maja.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A ogólne wyniki gdzieś są?

    Poza tym, gratuluję ukończenia wyścigu :)

  2. @ Gzehoo ogólne wyniki są najprawdopodobniej na stronie le mans…;) Także gratuluję ukończenia wyścigu i to w okrojonym składzie…Brawa!!! Trzymam kciuki za resztę sezonu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
133 zapytań w 0,452 sek