Home / Inne / MotoE, Misano: Aegerter dopiął swego i zdobył puchar już w sobotę

MotoE, Misano: Aegerter dopiął swego i zdobył puchar już w sobotę

Ostatnia runda motocykli elektrycznych MotoE w tym roku miała zadecydować, w czyje ręce powędruje puchar tej serii w sezonie 2022. Ostatecznie już w sobotę, w pierwszym wyścigu, swój triumf przypieczętował Dominique Aegerter.

Szwajcarski zawodnik już rok temu był bliski zdobycia pucharu, jednak w kontrowersyjnym finiszu ostatniej rundy uległ Jordiemu Torresowi. W tym sezonie jednak Aegerter dopiął swego. Wygrał trzy wyścigi, ale niemalże w każdej pozostałej rundzie stawał na podium i ostatecznie w sobotę mógł się cieszyć.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zajął w 1. wyścigu w Misano 2. miejsce, ale upadek zaliczył jego bezpośredni rywal do pucharu – Eric Granado. Tym samym 2. niedzielny wyścig nie miał już żadnego wpływu na rywalizację o puchar.

Ostatecznie w niedzielę triumfował Matteo Ferrari, czym przypieczętował trzecią pozycję w generalce, pokonując Mattię Casadeiego. Przypomnijmy, że Aegerter ma w tym roku szansę na dublet, bowiem znowu jeździł również w World Supersport.

1  Dominique Aegerter 227
2  Eric Granado 192.5
3  Matteo Ferrari 162.5
4  Mattia Casadei 156
5  Miquel Pons 124

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Szkoda, liczyłem na Granado. Aegerter nie ma się co cieszyć bo samo Moto-E w jego przypadku to takie middle-middle class a jeszcze po ostatnim wybryku…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
168 zapytań w 1,363 sek