Home / Inne / MotoE wraca na tor. Motocykl nagrodą w symulowanym wyścigu na testach

MotoE wraca na tor. Motocykl nagrodą w symulowanym wyścigu na testach

Nowe, przedsezonowe testy serii MotoE po marcowym pożarze wszystkich motocykli, odbędą się w czerwcu w Walencji. W trzy miesiące możliwe jest zbudowanie wystarczającej liczby maszyn, więc zawodnicy tego nowego cyklu będą mogli wyjechać na tor. W kalendarzu – przypomnijmy – zostaje sześć wyścigów, tyle że będziemy mieli więcej podwójnych rund.

Co do testów na torze imienia Ricardo Tormo, to odbędą się w trzy dni – 17-19 czerwca. Ostatniego dnia mają być wykonywane symulacje formatu kwalifikacji oraz symulacja wyścigowa. Co ciekawe, zawodnicy nie będą się podczas tej symulacji wyścigowej ścigać o “pietruszkę”: zwycięzca tego wyścigu otrzyma na własność motocykl Energica Eva klasy streetfighter.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sumie do pierwszego sezonu przystąpi aż 12 zespołów, znanych z MotoGP i Moto2. Niektóre będą miały po dwóch, a niektóre po jednym zawodniku. Z najbardziej znanych nazwisk – mamy np. Bradley’a Smitha, który obecnie jest testerem Aprilii i ściga się z dzikimi kartami. Do jazdy wrócił również Sete Gibernau, ale trudno go wypatrywać w gronie faworytów, po tak długiej przerwie od rywalizacji.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zamierzasz oglądać serię MotoE?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Jak będą jeździć na kwadratowo tak jak do tej pory na pokazowych okrążeniach przed MOTOGP to słabo to widzę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,320 sek