Home / Inne / MotoE zyskuje rangę mistrzostw świata!

MotoE zyskuje rangę mistrzostw świata!

Puchar MotoE, który zapoczątkowany został w 2019 roku, od sezonu 2023 zyska na znaczeniu. Zawodnik, który zwycięży w MotoE będzie tytułowany mistrzem świata, podobnie jak to ma miejsce w MotoGP, Moto2, Moto3, wyścigach World Superbike, World Supersport czy World Supersport 300, a także w wyścigach długodystansowych FIM EWC.

Seria jednocześnie będzie bardziej obecna w kalendarzu grand prix. W sumie odbędzie się osiem podwójnych rund, a więc zawodnicy zmierzą się ze sobą aż 16-krotnie. Do tej pory najwięcej wyścigów – w minionym sezonie MotoE – to było 12.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Do kalendarza włączono rundę MotoE na torze Silverstone. Mimo nadania serii rangi mistrzostw świata, wyścigi dalej odbywać się będą wyłącznie na kontynencie europejskim. Przypomnijmy, że w sezonie 2023 jedynym dostawcą motocykli dla serii MotoE będzie Ducati.

 

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 11

  1. Gdyby tak do tej serii ściągnąć Rossiego Pedrose Lorenzo Crutchowa Dovizioso petruxa to i by się oglądało a walka jakiegoś tam Granado z Aegerterem jest mało pasjonująca.

    • nie pomogło by to, Rossi i Lorenzo nie są już w formie, po co mieliby się rozmieniać na drobne? w dodatku na totalnie bezjajecznych maszynkach do kawy

  2. Może po tym jak dostali rangę mistrzostw świata zawijatą lepsi zawodnicy. I tak względem pierwszego sezonu startują coraz bardziej rozpoznawalni jeźdźcy.

  3. nie da się tego oglądać niestety, nuda Panie

  4. Ranga jeszcze spadnie, bo już mistrz się wycofał. Więc zostaną goście, którzy jeżdżą tylko tam.

  5. Ryk silnika robi swoje. Elektryki to nuda totalna.

  6. Niezależnie od osiągów tych maszyn, które mogą być lepsze, to jazda i oglądanie spalinowych ma po prostu swój smak. Elektryki są równie ekscytujące co przyjmowanie posiłku dożylnie.

  7. Wypadaloby nadrobic harmonogram wyscigow na stronie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
181 zapytań w 1,635 sek