Home / Inne / MŚ World Endurance – kolejny sezon wystartuje już w ten weekend!

MŚ World Endurance – kolejny sezon wystartuje już w ten weekend!

team-motors-events

W najbliższy weekend 17-18 września rozpocznie się kolejny sezon – 2016/2017 Mistrzostw Świata w wyścigach długodystansowych. Pierwsza runda to słynny 24 godzinny wyścig Bol d’Or we Francji. Jest to jedyna runda która odbędzie się jeszcze w tym roku. Pozostałe pięć zobaczymy w 2017 roku. Niestety na rozpoczęciu zmagań w tych wyścigach zabraknie polskiej ekipy Team LRP Poland.

Kalendarz FIM EWC 2016/2017

17-18 Września 2016 – Bol d’Or (24h) / Francja
18 Marca 2017 – 12h Portimão / Portugalia
15-16 Kwietnia – 24 h Le Mans – Francja
20 Maja – Oschersleben 8 h/ Niemcy
24 Czerwca – 8 h wyścig/ Europa
30 Lipca -Suzuka 8 h / Japonia

Kalendarz może być lekko zmodyfikowany.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Team LRP Poland:

„Jako ekipa LRP Poland weźmiemy udział we wszystkich rundach MŚ w roku 2017, ale ten pierwszy, zaplanowany nietypowo wcześnie wyścig zwyczajnie musieliśmy odpuścić.”

„Nie oznacza to jednak, że nie będziemy mieli oka na rywali. Przez cały weekend, podczas relacji na żywo w Eurosporcie 2, towarzyszyć będziemy komentatorom i opowiadać o kulisach naszych startów w MŚ. Na antenie będziecie mogli usłyszeć szefa zespołu Bartka Lewandowskiego i szefa mechaników Marcina „Kosę”. Relacje niemal non-stop, od soboty w południe do niedzieli.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarze 4

  1. Błąd się wkradł, 17-18 (nie)Kwiecień, tylko wrzesień, a właściwie września :)
    Tak w ogóle trochę nie przemyśleli do końca tego kalendarza, wiem, że w przyszłym sezonie planują dodać rundę zimową, ale jak dla mnie to tych rund zimowych powinno być co najmniej w dwie. Najfajniej by było, gdyby jeden wyścig odbywał się gdzieś u Arabów w styczniu, którzy sypnęliby pieniądzem i zrobili z tego wyścigu coś podobnego do Suzuki (chodzi o to, by chciał wystartować w tym jakiś zawodnik z MotoGP) – i wtedy może większość z nas nie zapadałaby w sen zimowy ;)

  2. Z gatunku science-fiction: 24-godzinny wyścig na Phillip Island w grudniu-styczniu, czemu by nie :D

  3. Suzuki na 1. miejscu. Niebawem więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 1,336 sek