Home / Inne / MX OTOPIT Toruń nr 1 w rywalizacji klubowej dyscypliny Pit Bike

MX OTOPIT Toruń nr 1 w rywalizacji klubowej dyscypliny Pit Bike

Bezkonkurencyjni zarówno w terenie, jak i na asfalcie. Zawodnicy MX Otopit Toruń zwyciężyli klasyfikację klubową sezonu 2020. Riderzy wywalczyli kilkanaście nagród, w różnych klasach.

Choć krótki to bardzo intensywny – sezon 2020, zarówno dla zawodników, jak i trenerów był sporym wyzwaniem. Jednak nie dla MX Otopit Toruń – liczny i mocny skład pozwolił zawodnikom wywalczyć główne nagrody, w najważniejszych cyklach sezonu. Łącznie w Pucharze Polski Pit Bike SM i dwóch rundach Pit Bike Cup klub reprezentowało ponad 60 riderów. –Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak liczne grono zawodników wystartowało w barwach naszego klubu – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń. –Zarówno w cyklu off-road, jak i na asfalcie niemal w każdej z klas zajęliśmy miejsca na podium, pokazuje to tylko, że idziemy w dobrym kierunku. To dla nas bardzo ważne, żeby się rozwijać i widzieć tego efekty. Cieszymy się, że ciężka praca przekłada się na wyniki – dodaje.

MX Otopit Toruń to nie tylko klub zrzeszający zawodników, głównie dyscypliny Minimotocykle Pit Bike, ale również organizator trzech cykli zawodniczych: Pucharu i Mistrzostw Polski Pit Bike SM oraz off-roadowego Pit Bike Cup. Jego misją jest promocja motorsportu od najmłodszych lat, w bezpiecznych warunkach i pod okiem profesjonalnych trenerów.

Reprezentanci klubu startują również w cyklach zagranicznych- Daniel Blin w mistrzostwach świata WorldSSP300, Jeremiasz Wojciechowski, Maksymilian Palmowski i Igor Teske w hiszpańskiej serii Cuna de Campeones, zaś Dawid Nowak w sezonie 2021 wystartuje w Pucharze Yamaha bLU cRU R3 przy mistrzostwach świata.

Poniżej podajemy klasyfikację sezonu i miejsca, które w poszczególnych cyklach zajęli zawodnicy MX Otopit Toruń.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.