Home / Inne / Nowe kwalifikacje i po dwa wyścigi na weekend w MotoE

Nowe kwalifikacje i po dwa wyścigi na weekend w MotoE

Dorna, federacja FIM i stowarzyszenie zespołów IRTA potwierdziły, że serię MotoE w przyszłym roku czekają zmiany, aby uczynić cykl atrakcyjniejszym. W każdy weekend towarzyszący grand prix zawodnicy MotoE będą mieli do odjechania dwa wyścigi – jeden w sobotę, jeden w niedzielę.

Już w piątek odbywać się będą dwie sesje testowe plus kwalifikacje, które również zostaną zmienione. Nie będzie rozgrywania E-pole w postaci szybkiego okrążenia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kwalifikacje będą podobne do tych znanych z grand prix – z podziałem na Q1 i Q2 po 10 minut. W Q1 weźmie udział najwolniejszych 10 zawodników z treningów, z czego 2 awansuje do Q2, gdzie będzie czekać najlepsza ósemka.

Przypomnijmy, że w miniony weekend zakończył się tegoroczny sezon MotoE. Triumfatorem – po ogromnych kontrowersjach i kolizji z Dominique Aegerterem – został Jordi Torres.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy oglądałeś serię MotoE w tym roku?

View Results

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,229 sek