Home / Inne / Nowy Ducati Diavel 1260 z nagrodą Red Dot Design 2019

Nowy Ducati Diavel 1260 z nagrodą Red Dot Design 2019

Tegoroczna nowość, Ducati Diavel 1260, zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie designu, czyli Red Dot Award: Best of the Best w kategorii „design produktu”. To już trzecie zwycięstwo Ducati! W 2013 roku otrzymał je model 1199 Panigale, a w 2016 XDiavel S. Uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 8 lipca 2019 r. w niemieckim Teatrze Aalto w Essen.

Nagroda Red Dot Design jest przyznawana od 1955 roku dla najbardziej oryginalnych, innowacyjnych i ciekawych projektów. W tym roku zgłoszono ponad 5500 produktów. Jury złożone z 40 międzynarodowych ekspertów z zakresu wzornictwa i stylistyki postanowiło przyznać ją po raz kolejny motocyklowi Ducati, tym razem za model Diavel 1260.

To dowód, że mocny i muskularny power cruiser stał się ikoną stylu, innowacyjności oraz doskonałych osiągów. Jego design w połączeniu z silnikiem Testastretta DVT 1262 o mocy 159 KM, od nowa definiuje pojęcie przyspieszonego bicia serca.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nigdy nie jest łatwo zdobyć tak cenne wyróżnienie jak Red Dot Award. Zwycięstwo po raz trzeci jest hołdem dla kreatywności i innowacyjności designerów Ducati. Jesteśmy dumni. – skomentował Andrea Ferraresi, dyrektor Centrum Projektowego Ducati. – Mimo, że mamy świadomość, iż nasze motocykle są ekscytujące, wyrafinowane i atrakcyjne, zwycięstwo zawsze jest motywujące dla całego zespołu – szczególnie przy tak dużej konkurencji. Teraz liczymy na podobny entuzjazm i ciepłe przyjęcie ze strony miłośników Ducati; motocykle są już dostępne u lokalnych dealerów marki – dodał.

Uroczyste wręczenie nagrody odbędzie się w czasie gali Red Dot Award, 8 lipca w teatrze Aalto w Essen, w której udział weźmie blisko 1200 gości, w tym ścisła czołówka najbardziej uznanych osobowości w dziedzinie wzornictwa i projektowania.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Fajny ale osobiście wolalbym Yamahe V-maxa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
166 zapytań w 0,549 sek