Home / Inne / Organizatorzy pucharu Yamaha R6 Cup w ten weekend w Polsce

Organizatorzy pucharu Yamaha R6 Cup w ten weekend w Polsce

Dobra wiadomość dla zawodników zastanawiających się na startem w nowej odsłonie międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Cup Powered by Bridgestone. Jego organizatorzy odwiedzą w ten weekend stoisko Yamahy na Warsaw Motorcycle Show aby spotkać się z zainteresowanymi i opowiedzieć o nowej serii.

Puchar Yamahy R6 to legendarne zawody, które wielu zawodnikom otwierały drzwi do startów w motocyklowych mistrzostwach świata. W 2016 roku rywalizację wygrał Polak, Patryk Kosiniak. W tym sezonie zmagania odbędą się w nowym formacie, podczas rund międzynarodowych mistrzostw Alpe Adria, przy których ścigają się także mistrzostwa Polski.

Zawodnicy wezmą udział w sześciu weekendach wyścigowych, na najsłynniejszych torach w centrum Europy. W maju rywalizację rozpocznie runda na słowackim Slovakiaringu oraz wyścigi w Poznaniu, na przełomie czerwca i lipca dwa kolejne wyścigi odbędą się na węgierskim Pannoniaringu niedaleko Balatonu, a miesiąc później na Autodromie Grobnik, położonym malowniczo nad chorwacką Zatoką Rijecką.

Na przełomie sierpnia i września zawodnicy zmierzą się na znanym z MotoGP i Formuły 1 austriackim Red Bull Ringu, jednym z najszybszych torów wyścigowych na świecie, a sezon zakończą na początku października na niemieckim Oschersleben, na którym odbywają się m.in. wyścigi MŚ FIM EWC.

Zawodnicy dosiądą identycznie przygotowanych motocykli Yamaha YZF-R6 na oponach Bridgestone, a walka odbędzie się w czterech klasyfikacjach; generalnej, dla debiutantów, kobiet i uczestników po 40. roku życia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Koszt udziału w pucharze wynosi 16,800 Euro (plus VAT). W jego skład wchodzi motocykl, wpisowe na wszystkie wyścigi, ubezpieczenie oraz dostęp do serwisu opon i części zapasowych w specjalnych cenach, z rabatem wynoszącym 15%. Co ważne, zawodnicy startujący w Pucharze mogą także w te same weekendy startować swoimi nowymi Yamahami w mistrzostwach Alpe Adria klasy Superstock 600.

Przedstawiciele organizatora pucharu, S&B Motorsport, w najbliższy weekend odwiedzą targi motocyklowe Warsaw Motorcycle Show w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie, gdzie w piątek i sobotę odpowiadać będą na stoisku Yamaha Motor Polska na pytania zainteresowanych zawodników, a także zaprezentują pucharową Yamahę R6.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani pierwszą edycją pucharu Yamaha R6 Cup powered by Bridgestone, który odbędzie się podczas rund Alpe Adria – mówi Andreas Bronnen z S&B Motorsport, organizator nowej serii. – Zawody Alpe Adria są bardzo popularne wśród polskich zawodników, a nasz puchar oferuje możliwość startów w profesjonalnie zorganizowanych wyścigach w bardzo przystępnej cenie. Mamy więc nadzieję, że Yamaha R6 Cup powered by Bridgestone będzie się cieszyć dużym zainteresowaniem polskich uczestników. Stąd nasza wizyta na stoisku Yamahy podczas Warsaw Motorcycle Show, gdzie z chęcią udzielimy wszelkich informacji wszystkim zainteresowanym. Do zobaczenia!”

Więcej informacji o nowej serii pod adresem www.r6cup.sundbmotorsport.com.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
172 zapytań w 1,180 sek