Home / Inne / Ostatni wyścig Biesiekirskiego pod znakiem zapytania

Ostatni wyścig Biesiekirskiego pod znakiem zapytania

Start Piotra Biesiekirskiego w ostatnim wyścigu sezonu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w ostatniej chwili stanął pod znakiem zapytania.

Wyścig siódmej i ostatniej rundy ME Moto2 zaplanowany jest na najbliższą niedzielę. Zmagania odbędą się na znanym z mistrzostw świata, krętym i technicznym torze w hiszpańskiej Walencji, gdzie tydzień później zakończy się sezon MotoGP.

Jedyny Polak w stawce spędził ostatnie tygodnie intensywnie przygotowując się do rywalizacji na swoim „domowym” torze imienia Ricardo Tormo. Na początku tygodnia 21-latek zachorował jednak na zapalenie oskrzeli.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Choć jego start w niedzielnym wyścigu wciąż stoi pod znakiem zapytania, podopieczny ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic weźmie udział w czwartkowych i piątkowych treningach, po których razem z zespołem podejmie decyzję odnośnie udziału w dalszej części rywalizacji.

„Spędziłem ostatnie treningi bardzo intensywnie trenując, a także analizując poprzednie wyścigi, ponieważ chcę zakończyć sezon mocnym akcentem na moim „domowym” torze – mówi Piotr Biesiekirski. – Na początku tygodnia dopadło mnie mocne zapalenie oskrzeli, ale dzięki szybkiemu wdrożeniu leczenia czuję się już nieco lepiej. Tor imienia Ricardo Tormo jest bardzo wymagający zarówno dla zawodnika, jak i motocykla, dlatego podczas czwartkowych i piątkowych treningów będę się musiał oszczędzać, ale zrobię wszystko, aby w niedzielę ustawić się na starcie i podziękować kibicom za niesamowity doping przez cały ten sezon”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
157 zapytań w 1,349 sek