Home / Inne / Pasek rozpoczyna drugą połowę sezonu na ulicznym torze

Pasek rozpoczyna drugą połowę sezonu na ulicznym torze

Adrian Pasek 1 - foto Felix Wiessmann

Adrian Pasek rozpocznie w najbliższy weekend drugą połowę swojego debiutanckiego sezonu w niemieckim, markowym pucharze motocyklowych Yamaha R6 Dunlop Cup od startu na wymagającym, zupełnie nowym dla siebie, ulicznym torze Schleiz. Choć czeka go trudne zadanie, Polak liczy na kolejny solidny wynik.

W pierwszych czterech rundach sezonu Pasek notował regularne postępy, zaczynając od siódmej lokaty na Lausitzringu, a ostatni wyścig, w ponad trzydziestoosobowej stawce, kończąc na świetnym, czwartym miejscu. W efekcie najszybszy z trzech startujących w serii Polaków zajmuje na półmetku tegorocznej rywalizacji świetne, siódme miejsce w klasyfikacji generalnej, w której do wicelidera traci zaledwie kilka punktów.

Motocyklistów ścigających się na identycznych motocyklach Yamaha YZF-R6 obutych w takie same opony Dunlop czeka teraz bardzo zacięta druga połowa sezonu. Co prawda najbliższy wyścig odbędzie się na zupełnie nowym dla Adriana, a do tego ulicznym torze w Schleiz, ale już kolejne obiekty 22-latek z Kolbuszoej zna doskonale.

W holenderskim Assen „Pasio” wygrał dwa lata temu swój debiutancki wyścig w Pucharze Europy Juniorów, z kolei Oschersleben pojawi się w kalendarzu po raz drugi w tym roku. W czerwcu Adrian wywalczył tam solidne, szóste miejsce, dlatego tym razem będzie chciał finiszować jeszcze wyżej. Tegoroczne zmagania zakończą się dwudziestego września na słynnym torze Hockenheim, na którym w ten weekend ścigać się będą kierowcy Formuły 1. Przed swoim wyścigiem Adrian zaliczy tam testy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Najpierw jednak Paska czeka w najbliższą niedzielę wyścig na bardzo trudnym, ulicznym torze Schleiz. Pierwsze cztery wyścigi pozwoliły Adrianowi na wyciągnięcie szeregu wniosków i poprawę zarówno ustawień swojego motocykla, jak i swojej jazdy, dlatego w czterech kolejnych 22-latek liczy na dalsze postępy.

Adrian Pasek

„Schleiz to dla mnie zupełnie nowy tor. To także uliczna trasa, co zawsze oznacza specyficzne wyzwania, dlatego czeka mnie w ten weekend dużo pracy i nauki. Na szczęście dobrze znam pozostałe tory. W Assen wygrywałem w przeszłości, a na Oschersleben ścigaliśmy się już w tym roku. Co prawda nowością będzie Hockenheim, ale przed rundą zaliczę tam jeszcze testy. Mimo wszystko nie nastawiam się na konkretny wynik. Chcę robić dalsze postępy i finiszować na coraz lepszych miejscach, jednocześnie cały czas się ucząc. Po pierwszej połowie sezonu wyciągnęliśmy kilka ważnych wniosków. Zmieniliśmy ustawienia motocykla i przygotowaliśmy nową strategię na kwalifikacje. Jeśli faktycznie nowe ustawienia poprawią przyczepność bez pogarszania prowadzenia, powinno być jeszcze lepiej niż w pierwszych czterech wyścigach!”

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 2

  1. Adrian kończy dziś po pojedynku w ostatnim zakręcie na miejscu 7 to jego pierwszy raz na ulicznym torze więc wynik uznajemy za znakomity.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,432 sek