Home / Inne / Paweł Szkopek już w sobotę wystartuje w Pucharze Polski Pit Bike SM

Paweł Szkopek już w sobotę wystartuje w Pucharze Polski Pit Bike SM

W drodze do trzynastego tytułu Mistrza Polski, ma jeszcze jeden przystanek. Paweł Szkopek postanowił wystartować podczas pierwszej rundy Pucharu Polski Pit Bike SM na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie. Co mistrz wyścigów motocyklowych robi na małych dwóch kółkach?

-Głównym moim celem jest pomoc w rozwoju nowego motocykla MRF 160SM-R– mówi Paweł Szkopek. – Traktuję to zadanie bardzo poważnie i na nim będę się skupiał podczas sobotniego startu. Co oczywiście nie oznacza, że zamierzam odpuszczać! Zawodnik z takim doświadczeniem rywalizacje ma po prostu we krwi– przyznaje trener.

– Oczywiście cieszę się, bo wiem, że na starcie spotkam również starych dobrych znajomych z dużych torów, ale przede wszystkim będę mógł wspierać moich “młodych wilczków”. Gdybym nie startował i tak pojawiłbym się na rundzie, żeby im pomagać, a dzięki temu że sam pojadę w zawodach, będę mógł jeszcze bliżej poznać specyfikę minimotocykli. Uważam, że jest to świetna sprawa i trening na tym sprzęcie jest nieoceniony, zarówno dla młodych zawodników, którzy dopiero wchodzą w świat motorsportu, jak i dla zawodowców. Dla mnie jest to świetne uzupełnienie treningów na dużym motocyklu, czy na pit bike czy na Kayo na którym też jeżdżę, o wiele łatwiej ćwiczyć skupienie, balans, uślizgi. Podczas takiej jazdy czasem dzieje się znacznie więcej niż podczas wyścigu klasy Superbike- śmieje się Szkopek. -Start w wyścigach jest najlepszą okazją zarówno by zebrać nowe doświadczenia trenerskie, ale jest to także najelpszy sprawdzian dla testowanego motocykla, bo właśnie podczas takiej próby możemy najwięcej powiedzieć o pracy zawieszenia czy innych podzespołów.

Paweł Szkopek, to zawodnik z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, ma na koncie nie tylko dwanaście tytułów mistrza Polski, ale także sukcesy na arenie europejskiej i światowej, m.in. starty seriach mistrzostw świata, takich jak WorldSBK, WorldSPP, czy FIM EWC. Od pewnego czasu zaangażował się także w działalność trenerską, swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje nie tylko młodym zawodnikom wyścigów motocyklowych, ale i zespołom pit bike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W najbliższym wyścigu Pucharu Polski Pit Bike SM w Starym Kisielinie będzie z nami nasz trener Paweł Szkopek. Obecność Pawła w boksie to dla nas olbrzymie wsparcie. Paweł jest nie tylko trenerem, ale i wyśmienitym mentorem, potrafi w doskonały sposób nas zmotywować przy czym swobodnie rozluźnia panujące napięcie przedstartowe. Przy okazji trener sam wystartuje po raz pierwszy na pit bike i będzie to dla niego przetarcie, ale myślimy, że poradzi sobie bez problemu. Zapraszamy do kibicowania, będzie ogień– zachęca Jeremiasz Wojciechowski, zawodnik teamu Motormania Kidz GP.

W barwach Szkopek Team startuje również wywodzący się z dyscypliny pit bike Mateusz Hulewicz. To drugi sezon młodego zawodnika w wyścigach motocyklowych, ale pierwszy pod okiem Pawła. Razem trenują zarówno na dużych, jak i małych torach. -Jeśli chodzi o Pawła powiem szczerze, że szybko spodobały mu się małe motocykle przez co równie szybko się na nich odnalazł i rozpędził, z tego co pamiętam z radością na twarzy mówił jaka to zabawa i że czasem na jednym kołku ma więcej uślizgów przodu czy tylu, niż przez cały weekend wyścigowy na dużych motocyklach. Cieszę się również że pojedzie w Pucharze Polski Pit Bike w którym zaczynałem swoją przygodę z wyścigami motocyklowymi i będę trzymał za niego kciuki!

Dla uspokojenia konkurencji dodamy, że motocykl który będzie testował, wyposażony jest w silnik 155 cc, nie klasyfikuje się do stawki Stock 150. Paweł więc pojedzie w najmocniejszej klasie Pucharu Polski. -Paweł Szkopek pojedzie w barwach MRF na seryjnym modelu MRF 160SM-R, całość jest związana z pracą nad nowymi modelami na sezon 2021. Testowanie zawieszenia, silnika oraz gaźników. Z racji regulaminu motocykl ten aktualnie kwalifikuje się do klasy open, ponieważ tam pojemność silnika to 155cm. Jednym słowem Paweł nie będzie miał łatwo– mówi Maciej Merchel, przedstawiciel marki.

Co wydarzy się na torze Wallrav Race Center dowiemy się już w sobotę 15 sierpania 2020. Zawody odbywają się bez udziału publiczności, ale całość będzie transmitowana na kanale organizatora MX Otopit Toruń: YouTube.pl/otopit

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. szkoda gadać co się dzieje , będzie jechał na jeszcze niższym poziomie , 45 latek na motocyklu dla 15 ,16 , 17 latków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 0,415 sek