Home / Inne / Paweł Szkopek powalczy o kolejny dobry wynik w Misano

Paweł Szkopek powalczy o kolejny dobry wynik w Misano

Już w najbliższy weekend najlepsi motocykliści świata zmierzą się w trzeciej rundzie mistrzostw World Supersport. We włoskim Misano zobaczymy Pawła Szkopka, który na tym obiekcie zdobywał już punkty i znów chce powalczyć o dobry wynik. Transmisje z sobotnich i niedzielnych wyścigów na Eurosport Player.

Po dwóch rundach mistrzostw World Supersport Paweł Szkopek ma na koncie punkt, zdobyty podczas pierwszej rundy na torze Aragon. Kolejne dobre rezultaty miały przyjść w drugiej części sezonu, ale zawodnik Yamaha MS Racing wierzy, że może sprawić niespodziankę już w najbliższy weekend.

Nie będę ukrywał, że w związku ze startem na dobrze mi znanym i lubianym torze Misano chcę walczyć o kolejne punkty w klasyfikacji. Wiem, że moje ambicje są ponadprogramowe względem pierwotnych założeń, ale nie niemożliwe do osiągnięcia. Tor położony nad włoską Riwierą Rimini odpowiada mi swoją charakterystyką, która ma w sobie piekielnie szybkie zakręty, ale i mocne hamowania z ogromnych prędkości. Ufam, że mój motocykl będzie już konkurencyjny pod względem prędkości maksymalnych. Jeżeli tak, to trzymajcie kciuki za kolejne punkty – zapowiada Paweł Szkopek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Tor w Misano im. Marco Simoncellego to obiekt doskonale znany fanom motorsportu. Powstał w 1972 roku i od tamtej pory wielokrotnie gościł najlepszych kierowców świata. Rozgrywano tu rundy najważniejszych serii motocyklowych, ale też wyścigi samochodowe w ramach m.in. DTM, Formuły 3, a ostatnio także W Series. W 2006 roku obiekt przeszedł gruntowne modyfikacje, został poszerzony i wydłużony do 4,226 km.

Paweł osiągał tu już dobre wyniki, w 2016 roku punktował w wyścigu zaliczanym do mistrzostw świata World Superbike.

Dobre wspomnienia to nieoceniona pomoc dla zawodnika, a moje są takie, że za każdym razem byłem tam naprawdę szybki. Dlatego nie mogę się doczekać pierwszych treningów, żeby sprawdzić czy problem braku prędkości został rozwiązany przez mój zespół Yamaha MS Racing – mówi polski zawodnik.

Rozwiązanie problemu niskiej prędkości motocykla będzie kluczowe w kontekście walki o dobry wynik.

Jeżeli chodzi o strategię czy scenariusz przebiegu weekendu, to wyścigi są tak nieprzewidywalne, że chociaż byśmy napisali 1000 scenariuszy, to żaden może się nie sprawdzić. Strategia jak zawsze ta sama: maksymalna koncentracja, precyzja i niepopełnianie błędów oraz żelazna konsekwencja w realizowaniu tej strategii – podsumowuje Szkopek.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Rozkład jazdy:

Piątek 11.06

godz. 11:25 – pierwszy wolny trening

godz. 16:00 – drugi wolny trening

Sobota:

godz. 10:25 – sesja superpole

godz. 15:15 – pierwszy wyścig (transmisja w Eurosport Player)

Niedziela:

godz. 9:25 – rozgrzewka

godz. 12:30 – drugi wyścig (transmisja w Eurosport Player)

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. No niestety, Paweł zaliczył z pozoru niegroźną wywrotkę w pierwszym treningu, ale doznał kontuzji i nie pojedzie w ten weekend.

    Można tutaj zobaczyć jeśli macie konto na stronie WorldSBK:
    https://www.worldsbk.com/en/videos/2021/2021%20WorldSSP%20Misano%20FP1%20Full%20Session
    (od 7:35)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,543 sek