Home / Inne / Paweł Szkopek przed debiutem na torze Estoril

Paweł Szkopek przed debiutem na torze Estoril

Mistrzostwa świata World Supersport nabierają tempa. W poprzedni weekend emocjonowaliśmy się  inaugurującymi sezon wyścigami w hiszpańskich Alcaniz, a już w najbliższą sobotę i niedzielę czeka nas kolejna runda, tym razem na torze w portugalskim Estoril. W stawce najlepszych zawodników na świecie ponownie zobaczymy Pawła Szkopka (Yamaha MS Racing). Transmisje z zawodów będzie można zobaczyć na stacji Eurosport 2 oraz Eurosport Player.

Dla Pawła Szkopka będzie to pierwszy występ w Estoril. Przystąpi do niego po nadspodziewanie udanym weekendzie w Alcaniz. W drugim wyścigu Polak zajął 15. miejsce, stając się najstarszym punktującym zawodnikiem w historii mistrzostw. Mimo tego osiągnięcia spokojnie podchodzi do kolejnego startu.

Moje podejście nie zmieniło się. Jestem w 100% zmotywowany, żeby wykonać jak najlepszą robotę, ale nie mogę zrobić nic więcej ponad to, na co mnie stać. Bardzo dobry rezultat jest wynikiem konsekwencji, niepopełniania błędów, dokładnej jazdy. To będę starał się kontynuować. Natomiast tor w Estoril jest dla mnie nowy, więc muszę spokojnie podejść do rundy w Portugalii – mówi jedyny reprezentant Polski w stawce najlepszych kierowców świata.

Wybudowany w 1972 roku tor położony jest w popularnym kurorcie na Riwierze Portugalskiej. W latach 1984 – 1996 rozgrywane tam były wyścigi Formuły 1, w późniejszych latach także rundy innych serii wyścigowych, m.in. MotoGP, WTCC czy DTM. W kalendarzu motocyklowych mistrzostw WSBK tor w Estoril pojawiał się wcześniej dwa razy – w 1988 i 1993 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To jeden z większych (4,182 km) i najbardziej urozmaiconych obiektów w tegorocznych MŚ. Jego elementem charakterystycznym jest długa, blisko kilometrowa prosta, ale też kilka szybkich zakrętów i sporo wolniejszych, wymagających technicznie partii. Będzie więc wiele okazji do wyprzedzania, co zapowiada duże emocje w weekend. Paweł Szkopek szykuje się na trudne warunki.

Największą trudnością będzie nauczenie się toru w bardzo krótkim czasie. Będę się tu ścigał pierwszy raz i to będzie bardzo duże wyzwanie. Temperatury nie będą wysokie, ale nie będą dużym problemem. Z moich obserwacji prognozy pogody wynika, że będzie wiał bardzo silny wiatr, który utrudnia precyzyjne wchodzenie w zakręty i dokładne określenie punktów hamowań. Wystarczy, że zawieje trochę mocniej i już możemy mieć problem z wyhamowaniem – zapowiada Szkopek.

Na przystosowanie się do nowego obiektu zawodnik Yamaha MS Racing będzie miał tylko dwa piątkowe treningi. W sobotę najpierw czeka nas sesja Superpole, a potem pierwszy wyścig.

Rozkład jazdy:

Piątek, 28.05

12:25 – pierwszy wolny trening

17:00 – drugi wolny trening

Sobota, 29.05

11:25 – sesja Superpole

16:15 – pierwszy wyścig (transmisja w Eurosport 2 i na Eurosport Player)

Niedziela, 30.05

13:30 – drugi wyścig (transmisja w Eurosport Player)

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
165 zapytań w 0,479 sek