Home / Inne / Pawelec wygrywa Puchar Polski Pit Bike

Pawelec wygrywa Puchar Polski Pit Bike

13-letni Milan Pawelec po starcie z pole position wygrał oba wyścigi trzeciej i ostatniej rundy motocyklowego Pucharu Polski Pit Bike SM, sięgając po tytuł w najmocniejszej klasie Super Pit. Na podium w Bydgoszczy stanęli także jego koledzy z Wójcik Racing Junior Teamu, Oleg Pawelec i Mateusz Pasiuk, którzy zajęli dwa kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej.

Pawelec wygrał oba wyścigi prowadząc od startu do mety, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej wyprzedził zespołowego kolegę i starszego brata, Olega, sięgając po drugi z rzędu Puchar Polski Pit Bike SM.

„To był trudny dzień z uwagi na bardzo wymagające warunki, ale razem z całym zespołem daliśmy radę! – mówi Milan Pawelec, który rok temu triumfował w klasie Stock 150 Junior. – Dzisiaj wszystko było możliwe, ale nie myśleliśmy o klasyfikacji generalnej i skupialiśmy na tym, aby przejechać dwa czyste i jednocześnie szybkie wyścigi. Cieszymy się z tytułów i bardzo dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, bez których tak ambitny program startów w tym sezonie nie byłby możliwy”.

Z dobrej strony w Bydgoszczy pokazał się także Oleg Pawelec, który oba wyścigi ukończył na drugiej pozycji, zapewniając sobie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Miałem cichą nadzieję, że zakończymy sezon na suchym torze, ale na mokrej nawierzchni także czułem się bardzo dobrze – dodaje starszy z braci. – Co prawda nie wystarczyło to, aby obronić pierwsze miejsce w tabeli, ale najważniejsze, że tytuł i tak trafia do zespołu. Podobnie jak Milan, bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam zrobić w tym roku tak duże postępy”. 

Podium trzeciej i ostatniej rundy sezonu uzupełnił Mateusz Pasiuk, który w sobotę finiszował odpowiednio na czwartym i trzecim miejscu. 13-latek, który nie mógł wystartować w drugiej rundzie sezonu w Koszalinie, zakończył sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej.

„Co prawda pierwszy wyścig nie poszedł zgodnie z planem z powodu drobnych problemów z motocyklem, ale w drugim czułem się już naprawdę dobrze – wyjaśnia młody zielonogórzanin, ubiegłoroczny triumfator Pucharu Polski w klasie Stock 125. – Byłem w stanie dojechać do mety na trzecim miejscu i walczyć o drugie. Potrzebowałem takiego rezultatu po trudnym weekendzie w serii ETC w Aragonii. Cieszę się z trzeciej pozycji w tabeli. Tym bardziej, że musiałem opuścić dwa z sześciu wyścigów. Dziękuję całemu zespołowi, naszym sponsorom i kibicom”.

Wspierana przez PKN ORLEN trójka zakończyła w Bydgoszczy krajową część sezonu 2020, podczas którego zdominowała także Puchar Polski Pit Bike.

Przed zawodnikami Wójcik Racing Junior Teamu jeszcze ostatnia runda prestiżowego cyklu European Talent Cup, która odbędzie się na przełomie października i listopada na torze w MotoGP w hiszpańskiej Walencji.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
158 zapytań w 0,479 sek