Home / Inne / Pierwsze punkty Biesiekirskiego w nowym sezonie CEV Moto2

Pierwsze punkty Biesiekirskiego w nowym sezonie CEV Moto2

Po zaciętej walce Piotr Biesiekirski ukończył wyścig drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na ósmej pozycji, sięgając po swoje pierwsze punkty w tym sezonie.

20-latek z ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic do rywalizacji na swoim „domowym” torze ruszał z siódmej pozycji i od startu do mety walczył w grupie o szóstą lokatę, ostatecznie po 19 okrążeniach finiszując na ósmym miejscu. W ten sposób jedyny Polak w stawce zgarnął osiem pierwszych w tym roku punktów do klasyfikacji generalnej, w której zajmuje 17. pozycję.

Dwa wyścigi trzeciej z siedmiu rund mistrzostw Europy Moto2 odbędą się za trzy tygodnie, 12 czerwca, na torze MotoGP i Formuły 1 w Barcelonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

To był bardzo wymagający i trudny wyścig, co zresztą pokazuje ilość wywrotek – mówi Piotr Biesiekirski. – Weekend w Walencji, choć dla mnie „domowy”, to jednak nie potoczył się do końca po naszej myśli. Zrobiliśmy dobre postępy w treningach wolnych, ale podczas kwalifikacji straciłem trochę czasu przyblokowany przez wolniejszych zawodników. Wiedziałem, że mam dobre tempo, ale po starcie z trzeciego rzędu trudno było nawiązać walkę z liderami. Mimo wszystko walczyliśmy ostro o szóste miejsce. Zabrakło mi do niego niewiele, dlatego czuję pewien niedosyt, ale najważniejsze, że opuszczamy Walencję z solidnymi punktami, a ja nie mogę już doczekać się weekendu wyścigowego w Barcelonie”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 1,425 sek