Home / Inne / Piotr Biesiekirski gotowy na intensywną końcówkę sezonu

Piotr Biesiekirski gotowy na intensywną końcówkę sezonu

Już w najbliższy weekend Piotr Biesiekirski wystartuje w dwóch wyścigach szóstej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2 na hiszpańskim torze Motorland Aragon. Tydzień później, w Jerez de la Frontera, czekają go z kolei dwa kolejne wyścigi mistrzostw Hiszpanii kategorii Superstock 1000.

Jedyny Polak w stawce mistrzostw Europy w niedzielę ponownie wystartuje na torze, na którym w 2018 roku od imponującego debiutu rozpoczęła się jego przygoda z klasą Moto2.

W poprzednich latach zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing na szybkim i wymagającym obiekcie Motorland Aragon startował także w mistrzostwach świata Moto2, a w kwietniu zdominował tam rywalizację w mistrzostwach Hiszpanii, wygrywając oba wyścigi drugiej rundy klasy Superstock 1000.

Prosto z Aragonii młody Polak pojedzie do Andaluzji, gdzie przesiądzie się na Yamahę R1, którą rywalizuje w mistrzostwach Hiszpanii. Tym razem stanie do walki na znanym z MotoGP torze w Jerez de la Frontera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Niedzielne wyścigi ME Moto2 na torze Motorland Aragon zaplanowano odpowiednio na godzinę 12:00 i 15:00. Relacja na żywo na kanale YouTube serii FIM Junior GP.

„To będzie bardzo intensywna końcówka sezonu, ale po dość długiej wakacyjnej przerwie i deszczowym weekendzie w Nawarze nie mogę doczekać się ponownej rywalizacji na torze – mówi Piotr Biesiekirski. – Z Motorland Aragon wiąże się wiele miłych wspomnień, przede wszystkim z mojego debiutu w klasie Moto2. Bardzo lubię ten tor i cieszą mnie świetne prognozy pogody na ten weekend, ale to też jeden z tych obiektów, które wszyscy doskonale znają. To oznacza, że poziom stawki jest tutaj zawsze ekstremalnie wysoki, a walka zacięta. Damy jednak z siebie wszystko, podobnie jak tydzień później w Jerez de la Frontera”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. On na nic nie jest gotów :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,717 sek