Home / Inne / Piotr Biesiekirski: Mistrzostwa świata celem na 2021 rok

Piotr Biesiekirski: Mistrzostwa świata celem na 2021 rok

Piotr Biesiekirski zadebiutuje w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2 najwcześniej w sezonie 2021, choć planowo miało to nastąpić już za dwa tygodnie. Osiemnastolatek zamierza jednak już wkrótce rozpocząć testy motocykla z cyklu Grand Prix.

Młody warszawianin przygotowywał się do startu z tzw. “dziką kartą” w czerwcowym wyścigu o Grand Prix Katalonii klasy Moto2, ale zmagania zostały przesunięte z powodu pandemii koronawirusa.

Kilka dni temu organizatorzy MotoGP postanowili jednak zrezygnować z możliwości udzielania zawodnikom zgody na udział w pojedynczych rundach, aby jak najmocniej ograniczyć ilość osób na torach.

W Barcelonie zabraknie więc nie tylko Polaka, ale również trzykrotnego mistrza MotoGP, Hiszpana Jorge Lorenzo, który także potwierdził już wcześniej start w GP Katalonii z dziką kartą.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Choć na swój debiut w mistrzostwach świata będzie musiał poczekać do sezonu 2021, Biesiekirski jeszcze w tym roku przetestuje motocykl, którym miał wystartować w Katalonii, aby jak najlepiej przygotować się do swojego pierwszego wyścigu w cyklu Grand Prix.

Jednocześnie warszawianin ponownie wystartuje w barwach ekipy Euvic Stylobike Good Racing w mistrzostwach Europy Moto2, w których ścigał się jako pierwszy i jedyny Polak przez ostatnie dwa lata.

„Od dłuższego czasu wszystko było dopięte na ostatni guzik jeśli chodzi o mój tegoroczny debiut w mistrzostwach świata Moto2 – mówi Piotr Biesiekirski. – Z uwagi na obecną sytuację organizatorzy postanowili jednak w ostatnich dniach, że nie będą przyznawać w tym sezonie dzikich kart. To rozczarowujące, ale oczywiście zrozumiałe, natomiast nie zmienia to w żaden sposób moich celów. Na debiut w mistrzostwach świata będę musiał poczekać do sezonu 2021, chyba, że znów wydarzy się coś nieprzewidywalnego i np. zwolni się pełnoetatowe miejsce w tegorocznej stawce. Tak czy inaczej jeszcze tego lata rozpoczniemy testy nowego motocykla i przygotowania do awansu do cyklu Grand Prix. Motocykle mistrzostw Europy i mistrzostw świata Moto2 różnią się od siebie silnikiem, elektroniką i oponami, a to wymaga innego stylu jazdy. Testy będą więc bardzo ważnym i cennym elementem moich przygotowań. Zorganizujemy je wspólnie z zespołem, z którym podpisaliśmy umowę na mój debiut w MŚ, jak tylko takie jazdy będą możliwe.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 10

  1. Będzie bardzo trudno to zrobić.

  2. No trudno ale mam nadzieję że się uda

  3. Zdobędzie punkty ?…

    • No mam nadzieję że zdobędzie i to sporo. Na chwilę obecną chyba najbardziej perspektywiczny Polski zawodnik, chociaż trzymam kciuki również za Daniela Blina , Kamila Krzemienia, braci Pawelec. I nie wiem kto jeszcze jest tam z polskich zawodników. Mam nadzieję że w końcu zobaczymy jakichś naszych zawodników na fajnym poziomie.

  4. już wierze w braci pawelec bardziej niz w niego , chociaż ma szanse dziwne ze jest 18 w klasyfikacji a motogp juz z nim gadało

  5. wiem ze pojedzie bo na ten czas ma bardzo wielka szanse ale pewnie nie pokaze tam mocnosci , Nikki Tuulli który był na podium w klasyfikacji koncowej moto2 CEV a w moto2 z całego sezonu dostał tylko 1 punkt , Piotrek był 18 w zeszłym roku w klasyfikacji generalnej a gdyby nie miał kontuzji mógłby być 14 lub 15 , więc byłby to dla niego trening a ludzie pytają czy zdobędzie punkty mimo że jeszcze nie potwierdzono jego startu tylko jest to jego cel no ale na 99 % jest to możliwe , także nie wiadomo jak sobie poradzi na motocyklu moto2 może dobrze może zle a jak dobrze to wasze pytania mogą być zadawane

  6. Myślę że Piotrek dostanie się do moto2. Powiązany jest z Wójcik racing a oni mają teraz powiązanie z Orlenem. Dlatego myślę że Biesiekierski trafi do moto2 z logo Orlenu na motocyklu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 0,528 sek