Home / Inne / Piotr Biesiekirski na podium w Barcelonie

Piotr Biesiekirski na podium w Barcelonie

Piotr Biesiekirski na podium ukończył niedzielny wyścig motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Open 600 w Barcelonie. 16-latek na Circuit the Barcelona-Catalunya imponował przez cały weekend, w mocno obsadzonej stawce kategorii Open 600 uzyskując najlepszy czas pierwszej kwalifikacji, a następnie w drugiej sesji sięgając po czwarte pole startowe.

Motocyklista ekipy Euvic The Good Racing był także jednym z bohaterów niedzielnego wyścigu. Po świetnym starcie i awansie do czołówki na pierwszym okrążeniu, na kolejnym młody Polak wyjechał poza tor podczas wyprzedzania i spadł na koniec stawki. Dzięki bardzo dobremu tempu był jednak w stanie przebić się na trzecie miejsce, sięgając po swoje pierwsze podium w mistrzostwach Hiszpanii i finiszując na czternastej pozycji w klasyfikacji łącznej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejny start czeka Piotra już pod koniec czerwca na torze w Navarze.

„To był szalony, ale bardzo udany weekend – mówi Piotr Biesiekirski, startujący Hondą CBR600RR. – Tor w Barcelonie, znany z wyścigów F1 i MotoGP, zrobił na mnie bardzo duże wrażenie, zarówno jeśli chodzi o ciekawą, wymagającą i bardzo szybką nitkę, jak i imponującą infrastrukturę. Podczas jednej z sesji miałem okazję dobrze zwiedzić także pobocze pierwszego zakrętu. Gdy pod koniec prostej startowej przy ok. 260 km/h złapałem za hamulec, motocykl postawiło bokiem, ale jakimś cudem udało mi się uniknąć wywrotki. Było jednak gorąco! Co prawda w drugiej kwalifikacji nie udało mi się złożyć czystego kółka i utrzymać pierwszego miejsca, ale miałem dobre tempo i byłem spokojny przed wyścigiem.”

“Ten rozpoczął się sporym awansem na pierwszym okrążeniu, ale później podczas wyprzedzania wyjechałem na pobocze i spadłem na sam koniec stawki. Byłem jednak w stanie przebić się do czołówki, wyprzedzając wielu szybkich rywali i sięgając po swoje pierwsze podium w mistrzostwach Hiszpanii. Dziękuję całemu zespołowi za świetną pracę i nie mogę już doczekać się kolejnego wyścigu. Pokazaliśmy w ten weekend tempo, które pozwoliłoby nam walczyć o zwycięstwo, dlatego trochę szkoda błędu z początku wyścigu, ale to teraz tylko jeszcze większa motywacja przed następnymi startami.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrekBiesiekirskiOfficial.

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
121 zapytań w 0,384 sek