Home / Inne / Piotr Biesiekirski powraca do cyklu CEV Moto2

Piotr Biesiekirski powraca do cyklu CEV Moto2

19-letni Piotr Biesiekirski w sezonie 2021 zamierza walczyć o tytuł motocyklowego mistrza Europy klasy Moto2 i ponownie wystartować w mistrzostwach świata Grand Prix. W tym celu młody Polak dołączył do zespołu Pertamina Mandalika SAG Euvic.

W poprzednim sezonie pierwszy i jedyny Polak w mistrzostwach Europy Moto2 zrobił kolejne postępy i awansował do pierwszej szóstki. Następnie zadebiutował w mistrzostwach świata Moto2, biorąc udział w siedmiu rundach Grand Prix.

W tym roku Biesiekirski chce zrobić kolejny krok i nie tylko regularnie walczyć o podia i zwycięstwa, a co za tym idzie także o tytuł mistrza Europy, ale również ponownie stanąć do rywalizacji w wybranych wyścigach Grand Prix.

Dokona tego wspólnie z pochodzącą z Barcelony, doświadczoną ekipą Pertamina Mandalika SAG Euvic, która od lat z sukcesami ściga się zarówno w mistrzostwach Europy, jak i świata Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sezon mistrzostw Europy rozpocznie się w dniach 24-25 kwietnia w portugalskim Estorilu i będzie składał się z siedmiu rund, podczas których odbędzie się w sumie 11 wyścigów klasy Moto2. Biesiekirski będzie starał się także o tzw. „dzikie karty”, czyli starty w wybranych rundach MŚ.

„Jestem bardzo podekscytowany perspektywą startów w barwach Pertamina Mandalika SAG Euvic Teamu i pewien, że czeka nas udany sezon – mówi Piotr Biesiekirski, który dosiądzie motocykla marki Kalex. – W ostatnich latach wiele się nauczyłem i zrobiłem bardzo duże postępy, dlatego teraz chcę zrobić ten ostatni krok i walczyć o mistrzostwo Europy Moto2. W poprzednim sezonie testowaliśmy już wspólnie dwukrotnie, dlatego wiem, że razem z zespołem mamy takie same ambicje.”

„Moim celem są także dalsze starty w mistrzostwach świata Moto2 na pełen etat, dlatego będziemy również starali się w tym roku o tzw. dzikie karty. Jestem pewien, że przed nami długa i udana wspólna przygoda.” – kończy Polak.

„Z dumą potwierdzamy nasz program startów w mistrzostwach Europy Moto2, które są idealnym przygotowaniem do elitarnych mistrzostw świata Grand Prix – dodaje szef zespołu, Edu Perales. – Naszą misją jest pomoc zawodnikom w profesjonalnym rozwoju. W tym roku stawiamy na młodego Polaka, Piotra Biesiekirskiego, który ma potencjał, aby walczyć o świetne wyniki.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Redakcja

komentarze 4

  1. Panie Piotrku życze sukcesów i mam nadzieję że da Pan nadzieję przyszłym młodszym zawodnikom

  2. Trzymamy kciuki,tak jak kiedyś Kubica zaczynał w F2 tak Piotrek jest o krok od MŚ:)

  3. Nie prosze…. tylko nie to. Jakbym slyszał szkopka. Chlopaki… zbierzcie sie na zdezelowanych Ra1 w Poznaniu na imprezie zamonietej i tam
    Sobie brylujcie i gwiazdorzcke. W Mistrzostwach Swiata to mozecie skuterami jezdzic wokol toru.

    • W Cevie jak jechał to był w czołowej 7. Biorąc pod uwagę, że odpada Montella, a Tulli skupia się na Supersportach, podium jak najbardziej możliwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
140 zapytań w 0,405 sek